محتوای بلاگری

قیمت مبل راحتی + 5 مدل ناب برای خرید مبل راحتی سال 99

قیمت مبل راحتی + 5 مدل ناب برای خرید مبل راحتی سال 99

قیمت مبل راحتی ال,قیمت مبل راحتی ارزان,قیمت مبل راحتی جدید,قیمت مبل راحتی در یافت آباد,قیمت مبل راحتی سال ۹۹,قیمت مبل راحتی ترکیه در تبریز,قیمت مبل راحتی سال ۹۸,قیمت مبل راحتی چستر

یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین تغییراتی که در چینش وسایل و استفاده از لوازم در دکور خانه‌های ایرانی نسبت به گذشته و امروز شاهد آن هستیم، مبلمان است. تا چندین سال پیش اغلب سالن‌های پذیرایی به کمک انواع پشنی ها و بالش‌ها چیدمان می‌شد و بدین ترتیب فضای راحت برای نشستن و مهمانی گرفتن به وجود می‌آمد اما امروزه مبل‌ها یکی از آیتم‌های جدانشدنی خانه‌ها هستند. در گذشته از مبل‌ها بیشتر در فضاهای رسمی استفاده می‌شد و یا مبل به شکل تک تنها برای بزرگ‌ترها و اشخاص مهم خانواده در خانه‌ها کاربرد داشت. می‌توان گفت رواج استفاده از مبلمان یکی از تغییرات فرهنگی در خصوص چیدمان منزل از گذشته تا به امروز است. در این روزها حتی در آپارتمان‌های کوچک هم حتماً از یک دست مبلمان استفاده می‌شود و حذف این آیتم تقریباً غیر ممکن است.

با توجه به تقاضاهای روبه افزایش و محبوبیت مبلمان بازارهای ساخت و تولید آن به شدت گسترش پیدا کرده‌اند. طراحان هر ساله ایده‌های جدیدی را متناسب با به روز ترین تغییرات ارائه می‌دهند که نتیجه همه این‌ها باعث شده تا شما با هر سلیقه و هر نیازی بتوانید آنچه دوست دارید را در خصوص مبلمان منزل یا محل کار خود انتخاب و تهیه کنید. البته درست است که بهره مند بودن از گزینه‌های متعدد و متنوع رضایت بخش است اما دردسرهای خاص خود را نیز به همراه دارد و مهم‌ترین آن‌ها مشکل انتخاب کردن است.

بدین معنی که شما نمی‌توانید از میان آن‌ها بهترین مورد را برای خود انتخاب کرده و تهیه کنید. هرچند این مشکل قابل حل است. اگر شما به اندازه کافی در مورد سایر مبلمان های تولید شده بدانید و آن‌ها را با خواسته‌های خود تطابق بدهید آنگاه انتخاب کردن چندان برایتان مشکل نخواهد بود. در ادامه این متن ما را همراهی کنید تا علاوه بر آشنایی با مبلمان و انواع آن، به شما برای خرید یک مبلمان مناسب کمک کنیم.

قیمت مبل راحتی + 5 مدل ناب برای خرید مبل راحتی سال 99

 • مبلمان و سلامتی
 • انواع مبلمان راحتی
 • کیفیت و شخصی سازی

مبلمان و سلامتی

نشستن و استراحت کردن روی زمین حال و هوایی صمیمی‌تر دارد و ممکن است عده بسیاری این حالت را به استفاده از مبلمان‌ها ترجیح بدهند اما باید بدانید که شما با به کارگیری از خرید مبل راحتی جدید برای استراحت خود می‌توانید به سلامتی خود نیز کمک کنید. ممکن است کمی عجیب به نظر برسد که تنها با تغییر یک عادت خیلی ساده می‌توانید به سلامتی خود کمک شایانی کنید اما این کار ممکن است، شما تنها با تغییر عادت خود از نشستن روی زمین به روی مبل گام مهمی در سلامتی برداشته‌اید در ادامه به چند نمونه از تأثیرات این اتفاق اشاره می‌کنیم.

 • تنظیم حالت S در ستون فقرات: هنگامی که شما روی زمین می‌نشینید اگر به حالت نشستن خود دقت کنید متوجه خمیدگی کمر یا اصطلاح خودمانی‌تر قوز کمر هنگام نشستن می‌شوید. ستون فقرات شما به شکل طبیعی S شکل است و شما با خم کردن کمر خود هنگام نشستن یا همان قوز کردن به این حالت طبیعی صدمه وارد می‌کنید که در نتیجه آن شما نه تنها با انواع دردهای شدید در ناحیه کمر مواجه می‌شوید بلکه دچار تغییر حالت در استخوان بندی نیز می‌شوید. اگر شما به هنگام نشستن از مبل استفاده کنید به واسطه طراحی پشتی و نشیمن شما در عین اینکه به درستی می‌نشینید و حالات طبیعی بدنتان را حفظ می‌کنید، راحت و ریلکس نیز خواهید بود.
 • برخاستن آسان: یکی از فشارهای زیادی که شما به بدن خود وارد می‌کنید، فشارهای حاصل از هر بار نشستن و بلند شدن از روی زمین است. هنگام بلند شدن از روی زمین شما مجبور خواهید شد وزن زیادی را به شکل نا متقارن روی پاهای خود بیندازید و سپس علاوه بر فشار وزن باید یک نیروی بالا رونده نیز تأمین کنید که همین باعث می‌شود علاوه بر اینکه برخاستن از زمین سخت است به پاهای خود نیز آسیب وارد کنید. البته این آسیب‌ها در طولانی مدت خود را نمایان می‌کنند. شما هنگام بلند شدن از مبل، وزن خود را به شکلی متعادل روی پاها می‌اندازید و از همه مهم‌تر به نیروی بالا رونده چندانی نیاز ندارید. همین نکته کوچک باعث می‌شود شما سالم‌تر زندگی کنید.

اگر از یک زاویه دیگر به موضوع نگاه کنیم همین ساده برخاستن از روی مبل باعث می‌شود شما فعال‌تر و سریع‌تر نیز عمل کنید و از تنبلی دور می‌مانید.

 • زانوها و نشیمنگاه: یکی از ویژگی‌های مبل این است که نمی‌گذارد بدن شما مستقیماً با زمین سفت درگیر باشد و به کمک بالشتک‌های تعبیه شده اثر جاذبه را نیز برای شما کمرنگ‌تر می‌کند. که همین باعث می‌شود قسمت‌های تحتانی بدن شما وضعیت بهتری داشته و فشار کمتری در طول نشستن محتمل شوند. علاوه بر این‌ها حین نشستن برروی زمین پاها اغلب جمع می‌شوند که همین می‌تواند در دراز مدت بر روی سلامت زانوان اثرات منفی به جا بگذارد.

ممکن است با خود فکر کنید که این طور نیست و موارد بالا حقیقت ندارند اما اگر در هر نوبت نشستن به دردهای موضعی که در اندام‌های مختلف بدنتان ایجاد شده و شما را مجبور به تغییر پوزیشن می‌کنند فکر کنید متوجه می‌شوید که نکات گفته شده چندان بیراه هم نیستند. نشستن طولانی مدت خود به هر شکلی که باشد آسیب زا است و می‌تواند در دراز مدت برای شما مشکل درست کند حال اگر شما حین نشستن روی زمین باشید، این اثرات منفی هم شدت بیشتری پیدا می‌کنند و هم اینکه سریع‌تر خود را نمایان می‌کنند.

البته لازم به ذکر است که شما باید حین خرید مبل به طراحی آن و تناسب این طراحی با آناتومی بدن خود توجه کنید و همچنین حین نشستن برروی مبل سعی کنید کمی نسبت به حالت نشستن خود حساسیت نشان دهید در غیر این صورت و رعایت نمردن این دو نکته شما همچنان در حال آسیب رساندن به بدن خود خواهید بود.

انواع مبلمان راحتی

همان طور که گفتیم درست از زمانی که استفاده از مبلمان در چینش منازل و محیط‌های کاری رواج پیدا کرد، طرح‌ها و ایده‌های زیادی نیز همراه با آن پا به عرصه حضور گذاشتند. مبل‌ها که در گذشته همه شبیه به هم بودند این بار با توجه به موقعیت‌ها و نیازهای متفاوت باز طراحی شدند. شما می‌توانید با توجه به فضای خود و جو حاکم بر فضا و همچنین سلیقه و بودجه خود انواع مبلمان را در رنگ‌ها و ابعاد مختلف تهیه کنید. در میان انواع و اقسام مبل‌هایی که طراحی و تولید می‌شوند اما مبل‌های راحتی شیک محبوب‌ترند. این دسته از خرید مبل راحتی شیک که به کمک تشک‌ها و بالشتک‌های نرم پوشیده شده و کاملاً متناسب با آناتومی بدن انسان‌ها طراحی شده‌اند به افراد کمک می‌کنند تا استراحت راحت‌تر و باکیفیت‌تری داشته باشند. در ادامه بیشتر در خصوص قیمت مبل راحتی شیک و طراحی‌های گوناگون آن‌ها توضیح می‌دهیم.

 • مبل راحتی ایتالیایی: همان طور که انتظار می‌رود هر کشور با توجه به فرهنگ و سلیقه عموم مردم خود ایده‌ها و لوازم را شخصی سازی می‌کند. این اتفاق در خصوص طراحی مبل‌ها نیز رخ داده است و شما شاهد دسته‌ای از مبل راحتی ایتالیایی هستید. طراحی اصلی این مبل‌ها با پایه‌های بسیار کوتاه انجام می‌گیرد و همین باعث می‌شود ارتفاع مبل بلند نبوده و فضای چندان خالی‌ای میان کف مبل و زمین باقی نماند. تشک‌ها و بالشتک‌ها در این مدل بخش عمده را تشکیل می‌دهند و شما چوب را جز در پایه‌ها نمی‌توانید مشاهده کنید. در مدل مبل راحتی ایتالیایی حتماً از کوسن‌ها استفاده می‌شود. پشتی‌های مبل نیز کوتاه طراحی می‌شوند.

مبل راحتی ایتالیایی

اما در خصوص طول مبل این مدل به نسبت سایر مدل‌های مشابه راحتی طویل‌تر است. اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم یک مبل سه نفره ایتالیایی به نسبت مبل سه نفره راحتی دیگر جای بیشتری را از لحاظ طول اشغال خواهد کرد. این سبک از مبل برای خانه‌های بزرگ انتخاب مناسبی است. همچنین استفاده از مبل‌های راحتی ایتالیایی در محل‌های کار و دفاتر و سالن‌های انتظار، کاربردی جذاب خواهد داشت. شما می‌توانید با انتخاب جنس روکش و رنگ، این مدل را مناسب برای هر تمی در خانه یا محل کار خود بکنید.

مبل راحتی ایتالیایی

 • مبل راحتی چستر: قیمت مبل راحتی چستر در خصوص کوتاهی پایه‌ها و همین طور ارتفاع کم تکیه گاه با مبل‌های مدل ایتالیایی شباهت زیادی دارند. سایز طراحی این مدل نیز نسبت به سایر مدل‌ها بزرگ‌تر است نقطه تمایز مبل راحتی چستر با سایر مدل‌ها لمسه دوزی های منحصر به فرد برای روکش مبل است. با توجه به سلیقه شما تراکم لمسه دوزی، ابعاد آن و ویژگی‌هایی این چنینی می‌تواند متغیر باشد. این مدل از مبلمان راحتی انتخابی بسیار عالی برای فضاهای رسمی‌تر است. توصیه ما به شما این است که اگر صاحب سالن‌ها و فضاهای بزرگ هستید به سراغ انتخاب و تهیه این مدل بروید.

مبل راحتی چستر

 • مبل راحتی ترک: در مدل مبل راحتی ترک شما شاهد پایه‌های کوتاه، لمسه دوزی روی قسمت تکیه گاه، ابعاد استاندارد و طراحی منحصر به فرد دسته‌ها خواهید بود. مبل راحتی ترک برای انواع محیط‌ها مناسب است و شما می‌توانید با انتخاب ویژگی‌های خاصی مانند رنگ چوب و پارچه و مانند این ست مبل راحتی ترک ترک خود را برای هر فضای هماهنگ کنید.
 • مبل راحتی کلاسیک: مبل راحتی کلاسیک از مبلمان می‌تواند انتخاب مورد علاقه افرادی باشد که در عین علاقه به مبلمان سلطنتی، مبل‌های راحتی را ترجیح می‌دهند. مبل راحتی کلاسیک زرق و برق و تجملات بیشتری به چشم می‌خورد. پایه‌ها به نسبت بلندتر طراحی شده است و در قسمت تکیه گاه و دسته‌های مبل شما می‌توانید طراحی‌هایی مشابه به مبلمان سلطنتی ببینید. تشکچه‌ها و باشتک ها کاملاً قسمت‌های نشیمن مبل را پوشانده‌اند. در برخی از مدل‌های مبل کلاسیک دسته‌ها بدون بالشتک طراحی شده‌اند. این سبک از مبلمان چندان برای فضاهای رسمی و کاری توصیه نمی‌شود و بیشتر مناسب منازل است.

مبل راحتی ترک

 • مبل راحتی مدرن: سبک مدرن و جدید طراحی مبلمان بیشتر بر روی سبکی و ابعاد کم تمرکز کرده است. شما می‌توانید طراحی‌هایی تلفیق شده از تمامی سبک‌ها را به شکل بهینه ببینید. مبل راحتی مدرن بیشتر شبیه به صندلی‌هایی با تکیه گاه و نشیمن گاه نرم هستند. مبل راحتی مدرن برای دکور محیط کافه‌ها و یا فضاهایی مشابه مناسب خواهد بود. اگر خانه شما متراژ کمی دارد و یا شما علاقه مند به سبک‌های کژوال هستید مبل‌های راحتی مدرن می‌توانند برای شما انتخاب‌های مناسبی باشند.

مبل راحتی مدرن

 • مبل راحتی آل (L): در خصوص مبل راحتی آل شکل، تنها نکته متمایزی که می‌توان عنوان کرد بهم پیوستگی و زیبایی در پوشش محیط است. این شکل از مبلمان برای استفاده بهینه از فضا بسیار مناسب است. مبل راحتی آل با پایه‌های کوتاه طراحی می‌شود و مدل باقی قسمت‌های می‌تواند در سبک‌های مختلفی صورت بگیرد. این مدل مبلمان همیشه جذاب و محبوب هستند و برای محیط منازل و اداری هم انتخاب‌های هوشمندانه‌ای خواهند بود البته توصیه ما به شما این است که در محیط‌های بیش از حد رسمی از مبلمان آل شکل استفاده نکنید.

مبل‌های راحتی می‌توانند انواع بسیار متنوع‌تری نسبت به آنچه در اینجا گفته شد داشته باشند اما هنگامی که به خوبی آن‌ها را نگاه می‌کنید و بررسی می‌کنید متوجه می‌شوید که آن‌ها ترکیب و تلفیقی از همین سبک‌های گفته شده هستند. به یاد داشته باشید که این شما هستید که تعیین می‌کنید کدام سبک بهترین و مناسب‌ترین سبک است. دقت داشته باشید که پیش از خرید حتماً متراژ فضای خود را در به دقت محاسبه کرده و در نظر بگیرید همچنین به یاد داشته باشید که تمامی اجزای دکور باید با یکدیگر همخوانی داشته و در نهایت این دکور باید با جو فضا و فعالیت‌هایی که در آن صورت می‌گیرد هماهنگ و سازگار باشد. با توجه به این نکات شما راه ساده‌تری را برای انتخاب نهایی در پیش خواهید داشت.

مبل راحتی آل

کیفیت و شخصی سازی

سعی کنید که همیشه از مراکز معتبر اقدام به خرید لوازم بکنید. با این مار می‌توانید تا حد زیادی در خصوص کیفیت آن چه تهیه می‌کنید اعتماد داشته باشید علاوه بر این اغلب مراکز خرید معتبر، خدمات پس از فروش خوبی برای مشتریان خود فراهم می‌کنند که همین باعث می‌شود انتخاب نهایی شما رضایت بخش تر باشد. هنگام خرید مبلمان مهم است که حتماً به جنس چوب‌ها، الیاف به کار رفته در روکش، متریالی که تشکچه‌ها و بالشتک‌ها با آن پر شده‌اند، ظرافت و کیفیت دوخت و نکاتی مانند این‌ها توجه کنید.

سعی کنید همان میزان حساسیتی را که برای انتخاب رنگ در میان می‌گذارید برای انتخاب جنس پارچه روکش نیز صرف کنید. چرا که انتخاب یک جنس باکیفیت می‌تواند تا حد زیادی بر روی جلوه و زیبایی مبلمان شما جدا از طراحی آن تأثیر بگذارد. قبل از خرید مبل حتماً با نشستن بر روی آن از راحتی آن مطمئن شوید. مبل‌هایی را انتخاب کنید که باعث می‌شوند شما در عین راحتی درست بنشینید. اگر شما به دقت این نکات را در حین خرید مدنظر قرار داده و همچنین رعایت کنید می‌توانید مبلمانی برای یک عمر مصرف بخرید. اگر مبلمان شما باکیفیت باشد شما می‌توانید با گذر زمان، تنها به کمک روفو و یا تعمیرات جزئی همچنان زیبایی و جذابیت آن را حفظ کنید. بدین شکل هزینه‌های شما به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.

مبل راحتی

خرید مبل راحتی

 

1 – مبل راحتی هفت نفره کد 333

مشخصات کالا

مشخصات

 • قابل استفاده برای : هفت نفره
 • عمق : 56 سانتی‌متر
 • ارتفاع : 88 سانتی‌متر
 • وزن : 120 کیلوگرم
 • جنس کلاف : چوب
 • جنس لایه‌ی میانی : اسفنج
 • قابلیت شستشوی روکش : دارد
 • جنس بدنه : چوب

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3648846/%D9%85%D8%A8%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%AF-333″ text=”مبل راحتی هفت نفره کد 333″]

 

2 – مبل راحتی هفت نفره مدل بهار کد D011

مشخصات کالا مبل راحتی هفت نفره مدل بهار کد D011

مشخصات مبل راحتی هفت نفره مدل بهار کد D011

 • قابل استفاده برای : هفت نفره
 • عمق : 60 سانتی‌متر
 • ارتفاع : 120 سانتی‌متر
 • وزن : 50 کیلوگرم
 • جنس کلاف : چوب
 • جنس لایه‌ی میانی : اسفنج
 • قابلیت شستشوی روکش : دارد
 • جنس بدنه : چوب

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3505120/%D9%85%D8%A8%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%AF-d011″ text=”مبل راحتی هفت نفره مدل بهار کد D011″]

 

3 – مبل راحتی 9 نفره چشمه نور کد MA-607.BR-BR

مشخصات کالا

مشخصات

 • قابل استفاده برای : نه نفره
 • عرض : 190 سانتی‌متر
 • عمق : 55 سانتی‌متر
 • ارتفاع : 120 سانتی‌متر
 • وزن : 145 کیلوگرم
 • ظرفیت وزنی : 1060 کیلوگرم

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-2251037/%D9%85%D8%A8%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA%DB%8C-9-%D9%86%D9%81%D8%B1%D9%87-%DA%86%D8%B4%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%AF-ma-607br-br” text=”مبل راحتی 9 نفره چشمه نور کد MA-607.BR-BR”]

جمع بندی

مبلمان منازل و محل‌های کار از مهم‌ترین آیتم‌های فضا هستند. استفاده از مبلمان اگر چه در گذشته محدود بود اما امروزه بسیار گسترده و پرطرفدار است. جدا از اینکه به کمک مبلمان‌ها شما فضای داخلی جذاب‌تر و زیباتری دارید می‌توانید بدین واسطه راحتی و آرامش بیشتری را نیز به فضا تزریق کنید. داشتن یک مبلمان با کیفیت که بر اساس اصول آناتومی انسان طراحی شده است می‌تواند تا حد بسیار زیادی برروی سلامت اسکلت بدن شما تأثیر مثبت بگذارد. در میان لیست طولانی انواع مبلمان شاید بتوان گفت مبلمان راحتی از محبوب‌ترین‌هاست که با خود آرامش زیادی به همراه دارد. این دسته خود در طرح‌ها و الگوهای متفاوتی طراحی می‌شود.

هر مدل مبل راحتی جدید با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود برای موقعیت‌ها و محیط‌های گوناگون همگام و مناسب است. افراد می‌توانند با مشخص کردن نیاز خود و دانش کافی در خصوص انواع مدل‌های مبل راحتی جدید دست به انتخاب مناسبی بزنند. در هنگام خرید لازم است کیفیت محصول از جهات مختلف بررسی شود تا خرید هر چه رضایت بخش تر به پایان برسد.

مبل راحتی ارزان قیمت دیجی کالا

منابع:

https://www.natuzzi.com/sofas-10/

https://medium.com/@eurooolink/top-5-italian-sofa-brands-ce5767e71ee7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *