محتوای بلاگری

قیمت مبل استیل + خرید مبل استیل و 10 مدل مبل سلطنتی 99

قیمت مبل استیل + خرید مبل استیل و 10 مدل مبل سلطنتی 99

قیمت مبل استیل در اصفهان,قیمت مبل استیل کلاسیک,قیمت مبل استیل دست دوم,قیمت مبل استیل در مرتضی گرد,قیمت مبل استیل ایتالیایی,قیمت مبل استیل مدل پرنس,قیمت مبل استیل برلیان,قیمت مبل استیل در ملایر

امروزه همه مردم در هر سطح اقتصادی و با هر درآمدی که باشند، در منازل خود از مبل استفاده می‌کنند. یکی از نیازهای امروزی جامعه تهیه انواع مبل بنابر سلیقه افراد، داخل منازل شخصی می‌باشد. همان طور که امروزه بدون وجود ماشین زندگی برای ما دشوار است زندگی بدون داشتن مبل در منازل هم سخت و دشوار است و داشتن مبل خوب در منزل یک نیاز اساسی به شمار می‌رود.

دراین مقاله سعی بر این داریم تا یک بررسی کلی در زمینه (کلیات مبل) داشته باشیم پس توجه شما عزیزان را به ادامه مطالب جلب می‌نماییم.

خرید مبل استیل

 • مبل چیست؟
 • سایز و اندازه مبلمان
 • کارایی مبل
 • دسته بندی مبلمان:
 • تأثیر نقوش در قیمت مبلمان
 • فوم‌ها در مبلمان
 • نوع پارچه
 • کاناپه‌های تختخوابشو
 • تفکیک فضاها
 • مبل استیل و کلاسیک (تفاوت و شباهت)
 • درباره مبل استیل یا مبلمان سلطنتی:
 • نکاتی درباره خرید مبل استیل یا سلطنتی:
 • گارانتی مبل استیل
 • مبل استیل کلاسیک دیانا
 • مبل سلطنتی سفید
 • مبل استیل جدید با قیمت
 • قیمت مبل استیل (سلطنتی) در سال 99
 • مبل سلطنتی مصری
 • مبل سرمه ای
 • مبلمان استیل شیک
 • مبل استیل ترک

مبل چیست؟

همان طور که زندگی امروزی بدون داشتن خیلی چیزها سخت و شاید غیر ممکن به نظر بیاید تصور نداشتن مبل در خانه‌ها سخت و دشوار است به عنوان مثال: نداشتن ماشین در دنیای امروز که برای رفتن به هر جا و مکانی، اداره، محیط کار، خانه، سفر و … بسیار مشکل می‌باشد نداشتن مبل به عنوان ابزاری برای نشستن، استراحت و آرامش و راحتی در خانه کار سخت و تقریباً غیر ممکن شده است. توجه به داشتن مبل به عنوان یک نیاز اساسی بسیار با اهمیت می‌باشد.

سایز و اندازه مبلمان

حتماً باید قبل از خرید هر گونه مبل به این نکته توجه کنید که اندازه و سایز مبل به چه صورت است و اینکه اندازه اتاق پذیرایی را مد نظر بگیرید. حتی مکانی از خانه، شرکت و .. که قرار است مبل یا حتی صندلی در آن جا قرار بگیرد متناسب با اندازه اتاق مبل خریداری شود. اگر اتاق بزرگ است مبل ما هم از لحاظ سایز باید بزرگ انتخاب شود، واگر اتاق کوچک باشد متناسب با آن سایز مبل هم باید کوچک باشد. حتی در زمان حمل مبل به داخل خانه اندازه راهرو و درب ورودی آن متناسب با سایز مبلی باشد که قرار است به داخل خانه وارد شود این نکات بسیار با اهمیت می‌باشند.

کارایی مبل

زمان خرید مبل حتماً باید آن را امتحان کنید یعنی روی مبل نشسته و فنرها و اجزای مبل را تست کنید. فنر مبل نه باید آنقدر سفت باشد که چوب و فنر حس کنید و نه آنقدر فنر شل باشد که فرم حالت بدنتان را به خود بگیرد. فضای پشت مبل اصلاً توخالی نباشد. حواستان به روکش‌های مبل باشد جنسی مرغوب و سفت باشد که خیلی زود خراب نشود. بعضی افراد با سلیقه رنگ پرده و اتاقشان و رنگ فرش‌هایشان را با رنگ مبل خریداری شده ست می‌کنند.

دسته بندی مبلمان:

مبل‌ها بر اساس ساختار به سه دسته تقسیم می‌شوند:

1-مبل استیل یا سلطنتی:

مبل استیل یا سلطنتی

2- مبل نیمه استیل (این مبل هم حالت راحتی و هم چوب استیل دارد)

مبل نیمه استیل

3-مبل تمام راحتی: (طرفدار بسیار دارد)

مبل‌های راحتی به چند دسته تقسیم شدند و معروف‌ترین آنها ال، یو، شانو و .. می‌باشد.

مبل استیل: نوع چوبی که در مبل استیل جدید و شیک به کار رفته بادوام و محکم است اگر قصد خرید آن را دارید توجه کنید که سبک، راحت و قابل حمل باشد. و از جمله خصوصیات مبل استیل جدید و شیک خوب رنگ یکدست و یکنواخت آن است و اینکه وقتی روی آن می‌نشینید صدای جیرجیر ندهد.

4- مبل نیمه استیل: در این گونه مبل چوب و پارچه کمتری به کار رفته است و از قیمت کمتری نصبت به مبل استیل برخوردار است.

2 نوع چوب در ساخت مبلمان استفاده می‌شود 1- چوب گردو که بسیار مرغوب است برای ساخت مبل استیل کاربرد دارد. کارمنبت به خوبی با استفاده از چوب گردو در مبل استیل انجام می‌شود.

اما چوب سفید در تولید مبل استیل اصلاً مناسب نیست.

تأثیر نقوش در قیمت مبلمان

به طور مثال منبت کاری روی مبل استیل اثر به سزایی در افزایش قیمت فروش مبل می‌شود مبل استیل، با دسته‌های گلی، قیمتش بیشتر است هر چه طرح‌ها ظریف‌تر و پیچیده‌تر باشند قیمت مبل هم بیشتر می‌شود.

فوم‌ها در مبلمان

فوم‌ها و اسفنج از موارد مهمی هستند که در خرید مبل باید دقت کرد. مبلمان با تشک‌های دبل، از مناسب‌ترین تشک‌هایی هستند که در ساخت مبلمان باید به کار برده شود چون خیلی راحت قابل شستشو هستند. فوم‌ها 2 دسته هستند: فوم گرم و سرد

مبل استیل

نوع پارچه

پارچه به کار رفته در ساخت مبل باید از ماندگاری و پایداری زیادی برخوردار باشد در غیر این صورت خیلی زود فرسوده و خراب می‌شود و باید به سرعت آن را عوض نمود. پارچه خوب و با کیفیت به هیچ عنوان کش نمی آورد و پرز نمی‌دهد خیلی دقت کنید در خرید مبل با پارچه مورد نظر و حتماً از فروشنده در این باره ضمانت کافی بخواهید. انتخاب نوع پارچه به عهده خریدار می‌باشد ولی از دیدگاه تولیدکنندگان بهترین نوع پارچه مخمل براق می‌باشد.

کاناپه‌های تختخوابشو

یکی از بهترین گزینه‌ها برای داشتن فضای مناسب استفاده از مبل‌های تختخواب شو است این مدل مبل برای فضای اتاق خانه‌هایی که کوچک است کاربرد مناسبی دارد. چون فضای کمی را اشغال می‌نماید.

کاناپه‌ های تختخوابشو

کاناپه‌های تخت خوابشو

انتخاب در رنگ مبل کار سلیقه ای است. اما رنگ‌های روشن بسیار مناسب‌تر جلوه می‌کنند چون فضای خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. در ضمن در چیده مان مبل این نکته را توجه کنید که هر چه مبل به دیوار چسبیده‌تر باشد فضای کمتری اشغال می‌کند.

تفکیک فضاها

هریک از ما روش خاص خود را در چیدمان مبل در فضای منزل و … داریم که باید دقت کنیم. اگر از مبلمان بزرگ استفاده می‌کنید در فضای بزرگی از خانه، پس فرش و قالی که پهن می‌کنید باید به همان نصبت بزرگ باشد، اگر در خانه شما رفت و آمد زیاد است و شما صاحب فرزند خردسالین که خیلی هم شیطون است مبلی بخرید که زیاد برای آن بودجه و هزینه خرج نکردین. حتماً دقت کنید مادری که فرزند کوچک دارد که ریخت و پاش زیادی دارد مبلی باید بخرد ارزان نه خیلی گران که زود خراب و بی ارزش نشود.

نقش مهم مبلمان: نقش در دکوراسیون داخلی دارد پس در انتخاب نوع مبل باید دقت کافی صورت پذیرد.

مبل در ایران چند نوع می‌باشد؟ 1- نوع استیل، 2- نوع کلاسیک، 3- نوع راحتی

مبل استیل و کلاسیک بسیار شبیه به هم هستند در برخی موارد این 2 را از هم اشتباه و سؤالاتی در ذهن خریداران ایجاد می‌شود.

مبل استیل و کلاسیک (تفاوت و شباهت)

مبل استیل یا سلطنتی: در بین مردم پر طرفدار می‌باشد. و طرفداران بسیاری دارد. از خصوصیات قابل توجه مبل استیل یا سلطنتی طرح‌های به کار رفته در دسته‌ها و پایه‌های مبل و کنده کاری با ظرافت خاص می‌توان یاد کرد. این دسته از مبل‌ها سنگین‌تر از بقیه می‌باشند و در قالب آن‌ها از چوب بیشتر استفاده شده است.

مبل سلطنتی کلاسیک: در شکل ظاهری و ساخت این نوع مبل از قوانین سنتی که با شکل امروزی مطابقت دارد پیروی می‌گردد. علاوه بر اصالت، با سلیقه، زندگی و شرایط امروزی کاملا تطبیق دارد. از خصوصیات بارز این مدل مبل به طرح‌های زیبا، کنده کاری‌های با ظرافت می‌توان یاد نمود. اما این طرح‌ها نصبت به مبلمان استیل کمتر است. و همچنین قیمت و، وزن مبل سلطنتی کلاسیک نصبت به استیل کمتر می‌باشد.

تفاوت دیگر مبل استیل با مبل سلطنتی کلاسیک: مبلمان استیل معمولاً به صورت 9 نفره در قالب یک کاناپه 3 نفره، چهار مبل و 2 صندلی میزبان عرضه می‌شود، در حالی که مبلمان کلاسیک معمولاً به صورت 7 نفره و در قالب کاناپه 3 و 2 نفره همراه با 2 مبل تک نفره به فروش می‌رسند. به همین خاطر این نوع مبلمان برای منازل کوچک‌تر که تعداد مبل کمتری در آنها مورد نیاز استفاده می‌گردد.

مبل سلطنتی کلاسیک از نظر وزن سبک‌تر از مبل استیل می‌باشد و قیمت آنها در مقابل سلطنتی یا استیل پایین‌تر است.

درباره مبل استیل یا مبلمان سلطنتی:

این دسته از مبلمان به دلیل دارا بودن بیشتر مزیت‌ها، از دسته مبل شیک و خاص ایران به شمار می‌روند و بسیار در بین مردم محبوب هستند. خیلی از مردم برای خانه‌های مجلل و تشریفاتی خود از مبلمان استیل یا سلطنتی استفاده می‌کنند این دسته از مبل بهترین انتخاب برای مهمانی‌ها می‌باشد و جلوه زیبایی به سالن پذیرایی ما می‌دهد. در مبل‌های استیل تاج وجود دارد و این تاج‌ها معمولاً در وسط مبل قرار دارد و بیشتر منبت کاری‌ها روی تاج پیاده می‌شود. این دسته از مبل‌ها در قالب 7 نفره و 9 نفره عرضه می‌شود.

واحد مبلمان: وقتی برای خرید مبل به فروشگاه مبل می‌روید با یکسری اصطلاحات مواجه می‌شوید که فروشندگان آنها را به کار می‌برند که خیلی هم از آنها استفاده می‌کنند مثال: یک ست مبلمان 7 نفره شامل یک مبل 3 نفره و 2 مبل یک نفره و یک مبل 2 نفره می‌شود و اگر محاسبه کنید حتماً خواهید دید که معادل 5 و نیم واحد مبل است.

تعریف کلاف مبل: به شکل چهارچوب و بدنه اصلی مبل می‌گویند. و به طور معمول از جنس چوب و بعضی موارد از جنس فلز می‌باشد که به این بدنه اصلی و چارچوب مبل کلاف مبل می‌گویند.

نکاتی درباره خرید مبل استیل یا سلطنتی:

اگر قرار است برای منزل خود مبل استیل خرید کنید باید به اندازه خانه و قسمتی که قرار است مبل در آنجا قرار گیرد توجه کنید چون سایز و اندازه مبل استیل بیشتر و بزرگ‌تر از سایر مبل‌های دیگر می‌باشد. اگر منزل کوچک است مبل استیل نخرید چون بابت آن هزینه زیاد پرداخت کردید ولی منزل شما را به صورتی شلوغ نشان می‌دهد. متناسب با اندازه منزل مبل خریداری کنید. اگر سقف منزل شما ارتفاع بلندی دارد برای مبل استیل مناسب است. دلیل آن هم این است که مبل استیل دارای تاج بزرگ می‌باشد که فضای داخلی منزل شما باید ارتفاعش زیاد باشه تا تاج مبل در آن حالت شلوغی به منزل ندهد. چون منزلی که سقف ارتفاع نزدیک‌تر به زمین است مناسب قرار دادن مبلمان استیل نمی‌باشد.

برای ایجاد یک تناسب خوب و آرام بخش بین مبلمان استیل با پرده و فرش منزل اصلاً از رنگ و طرح شلوغ استفاده نکنید که این کار باعث ایجاد حالت شلوغی در منزل می‌شود و منجر به سلب آرامش از افراد می‌شود.

در مبل استیل شکل ساختار آن چوب زیاد به کار رفته و چوب‌ها شرایط و شکل ظاهری متفاوت دارند که می‌توان بر روی آنها منبت کاری انجام شود حتماً زمان خرید حواستون به این باشد که چوبی که در ساخت این نوع مبل بکار رفته محکم بوده باشد. نوع پارچه در مبل استیل به تازگی از نوع نانو می‌باشد و مزیت خوب این پارچه‌ها آب در آنها نفوذ نمی‌کند و مزیت دیگر این پارچه‌ها ضد لک، ضد باکتری و ضد چروک شدن می‌باشند. همچنین استحکام بالا دارند دیر خراب می‌شوند ولی قیمت زیادتری دارند.

مبل استیل

نکاتی درباره خرید مبل استیل یا سلطنتی:

به علت نوع متریالی که در ساخت و تولید این مدل مبل‌ها به کاررفته قیمت این نوع مبل‌ها از بقیه بیشتر است. کارهایی مثل: نوع چوب با دوام به کار گرفته شده، ظرافت کاری‌ها، منبت کاری. کف قیمت این مبل‌ها حدود 5 میلیون تومان است و هر چه چوب بکاررفته در این مبل باکیفیت‌تر و مرغوب‌تر باشد (رویه مبل) قیمت بالاتر می‌رود و حداکثر تا 35 یا 40 میلیون هم می‌رسد.

گارانتی مبل استیل

سعی کنید در خرید محصول دقت کنید تا نیاز به ضمانت نداشته باشد یا گارانتی قابل اعتمادی داشته باشد.

انواع مبل استیل جدید و شیک

با توجه به پرطرفدار بودن انواع مبل استیل جدید در بین مردم. با رعایت اصول و موارد در انتخاب درست مبل استیل جدید و شیک درمنازل خود اقدام کنید. چنان چه برای فضای بزرگ خانه انواع مبل استیل جدید با تزیینات شیک و بیشتر و فضای کوچک خانه مبل استیل کوچک 7 نفره با جزئیات کمتر و رنگ روشن‌تر قرار دهید. چیدمان مربعی برای فضای کوچک‌تر و فضای بزرگ چیدمان مستطیلی پیشنهاد می‌شود.

مبل استیل کلاسیک دیانا

در آن از هنر دست و منبت کاری استفاده شده و جز طرح‌های خاص است و بیشتر به آرامش مخاطب توجه شده است حدود قیمت این نوع مبل 20000000 تومان است.

مبل سلطنتی سفید

مبل سلطنتی سفید بسیار پر طرفدار است. و رنگ غالب مبل سلطنتی سفید سفید است. در این مبل از نقش و نگار و حکاکی‌های ظریف که رنگ‌های مختلف دارد استفاده شده است. ما از مبل سل مبل سلطنتی سفید طنتی بیشتر استفاده می‌کنیم چون رنگ سفید همیشه جذابیت خود را دارد و معمولاً از پارچه آبی به همراه چوب سفید به عنوان یک مبل سلطنتی شیک و با شکوه یاد می‌شود.

انواع پارچه مبل استیل جدید: انواع پارچه مبل استیل جدید، ساتن، مخمل، پوست اسبی و چرم می‌باشند.

مبل استیل جدید با قیمت

1- طرح ترک چراغان: مبل زیباست که در رنگ‌های دلخواه شما سفارش داده می‌شود. مبل استیل جدید با قیمت در سایت اینترنت حدود 62000000 تومان برآورد شده است.

2- مبل استیل هلما: دارای منبت منحصر به فرد است و متفاوت. قیمت حدود 32000000 تومان برآورد شده است.

3-مبل استیل هکتور: برای خاص پسندان است. قیمت حدود 48000000 تومان

4- مبل استیل هیلتون: در طراحی این مبل در قسمت تاج از طرح پرطاووسی برای جلوه زیباتر استفاده شده است. قیمت حدود 54400000 تومان

5- مبل استیل ویکتوریا: زیباترین و باکیفیت‌ترین نوع مبل استیل است قیمت حدود 44000000 تومان

قیمت مبل استیل (سلطنتی) در سال 99

با توجه به افزایش قیمت مبلمان استیل هم در سال 99 دچار افزایش قیمت شده است اما خرید بدون واسطه با راه اندازی سایت‌ها مرتبط با فروش مبل مستقیم از کارخانه با کمترین قیمت‌ها می‌توان خرید نمود. خرید و قیمت مبل با توجه به نوع چوب و پارچه و مواردی که در ساخت و تولید مبل به کاررفته متفاوت است.

مبل سلطنتی مصری

مبل سلطنتی مصری به سبک مبل پادشاهان قدیم مصر که بر مبل و تخت می‌نشستند طراحی شدند. سنگ‌ها و جواهرات به شکل چوبهای تراش خورده و منبت کاری در مبل سلطنتی مصری جایگزین شده است. ابهت و عظمت مبل سلطنتی مصری زیاده نشستن روی آنها شما را به زمان پادشاهان قدیم مصر برمیگرداند.

مبل سلطنتی سرمه ای

خوشبختانه این رنگ از مبل سلطنتی شیک، همیشه بوده و مبل سلطنتی سرمه ای با هر سبک که فکر کنید ترکیب شده و فضای یکپارچه در خانه شما ایجاد می‌کند.

مبلمان استیل شیک

این مبلمان به مراتب سنگین‌تر از مبلمان راحتی هستند و قیمت مبلمان استیل چند برابر مبلمان دیگر است چون در ساخت آنها از چوب طبیعی و با کیفیت و پارچه‌های مرغوب استفاده می‌شود. عمر مبلمان استیل بیشتر از سایر مبلمان است. و قرار دادن این مبل‌ها در سالن‌های پذیرایی جلوه خاص دارد. بخاطر ساختار طراحی زیبایی که در مبل استیل بکاررفته (نقش و نگار و منبت کاری و طرح و رنگ) کلی آنها را از بقیه متمایز و شکل و جلوه خاص و شیکی داده است.

مبلمان استیل شیک

مبل سلطنتی ترک

مبل سلطنتی ترک خیلی رو بورس است افراد دوست دارند کنار پذیرایی خود را با این مدل مبل ظریف کلاسیک دکور کنند اگر بخواهید مبل سلطنتی ترک را از کشور ترکیه وارد کنید با نرخ بالای ارز کار ناتمام می‌شود ولی در حال حاضر کشور عزیزمان ایران بهترین سازنده مبل سلطنتی ترک می‌باشد.

 خرید مبل استیل

 

1 – ست مبل استیل مدل اتریشی نه نفره

ست مبل استیل مدل اتریشی نه نفره

مشخصات کالا otrishi ست مبل استیل مدل اتریشی نه نفره

مشخصات ست مبل استیل مدل اتریشی نه نفره

 • قابل استفاده برای : یک نفره , سه نفره , هفت نفره
 • عرض : سه نفره 108 تک نفره 65 میزبان52 سانتی‌متر
 • عمق : سه نفره 230 تک نفره 75 میزبان122 سانتی‌متر
 • ارتفاع : سه نفره 85 تک نفره 120 میزبان55 سانتی‌متر
 • وزن : 120 کیلوگرم
 • ظرفیت وزنی : 100 کیلوگرم
 • جنس کلاف : چوب
 • جنس روکش : پارچه
 • جنس لایه‌ی میانی : فوم
 • قابلیت شستشوی روکش : دارد

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-705662/%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B1%D9%87″ text=”ست مبل استیل مدل اتریشی نه نفره”]

2 – مبل ایپک استیل مدل ایپک

مبل ایپک استیل مدل ایپک

مشخصات کالا Eapakstyle Eapak Sofa

مشخصات مبل ایپک استیل مدل ایپک

 • قابل استفاده برای : یک نفره
 • عرض : 45 سانتی‌متر
 • عمق : 45 سانتی‌متر
 • ارتفاع : 115 سانتی‌متر
 • وزن : 14 کیلوگرم
 • ظرفیت وزنی : 100 کیلوگرم
 • جنس کلاف : چوب
 • جنس روکش : پارچه
 • جنس لایه‌ی میانی : فوم
 • قابلیت شستشوی روکش : ندارد
 • سایر مشخصات : جنس: woodpo
3 – مبل راحتی هفت نفره مدل Pamir Lau

مشخصات کالا

مشخصات

 • قابل استفاده برای : هفت نفره
 • عرض : 180 سانتی‌متر
 • عمق : 80 سانتی‌متر
 • ارتفاع : 80 سانتی‌متر
 • جنس کلاف : چوب
 • جنس روکش : پارچه
 • جنس لایه‌ی میانی : فوم
 • قابلیت شستشوی روکش : ندارد

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-2355778/%D9%85%D8%A8%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%AF%D9%84-pamir-lau” text=”مبل راحتی هفت نفره مدل Pamir Lau”]

جمع بندی

در هنگام خرید مبل بخصوص مبل سلطنتی راحتی دقت کنید مبلی که انتخاب می‌کنید مناسب فضای داخل اتاق یا محل کارتان باشد سایز و اندازه و ارتفاع مبل را مدنظر قرار دهید. برای اماکن بزرگ مبلمان بزرگ متناسب و برای اماکن کوچک مبلمان سایز کوچک استفاده کنید. در خرید مبل سلطنتی راحتی دقت کنید قبل خرید با نشستن بر روی آن تست کنید که قسمت نشیمنگاه مبل سفت و محکم باشد و با نشستن حالت تورفتگی در پارچه مبل ایجاد نشود. در آخر مبلی انتخاب کنید که از هر لحاظ با کیفیت باشد (از نظر مرغوب بودن چوب، پارچه، استحکام).

منابع:

 • https://aarsunwoods.com/top-10-antique-gold-sofa-designs/
 • https://joyfullygrowingblog.com/modern-leather-sofa-sven-review
 • https://stylecaster.com/article-sven-sofa-review/
 • https://people.com/home/article-sven-leather-sofa-review/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *