محتوای بلاگری

خرید آبنمای خانگی و حوضچه برای تزیین ( زیباترین ها )

خرید آبنمای خانگی و حوضچه برای تزیین ( زیباترین ها )

خرید آب نمای خانگی دست دوم,خرید آب نمای خانگی کوچک,خرید آب نمای خانگی,خرید آب نمای خانگی تهران,خرید آب نمای خانگی در تهران,قیمت آب نمای خانگی,فروش آب نمای خانگی,خرید پمپ آب نمای خانگی

آرام باشید و از صدای طبیعت لذت ببرید درحالی‌که در حیاط خانه خود مشغول استراحت هستید، احساس خواهید کرد رودخانه باشکوه کوهستانی حیاط منزل شما قرار دارد! در اطراف ما عناصر کمی هستند که همانند آب حس تازگی را به انسان منتقل کنند. صدای آب آرامش و لطافت را به ذهن شما هدیه می‌کند.

آب‌نما یکی از ابداعاتی است که انسان برای بازسازی این حس دست به ساخت آنها زده است. آب‌نماها به‌عنوان ویژگی ساختاری در ساختمان از محبوبیت بالایی برخوردار است و این به سبب نصب و نگهداری آسان آنهاست. درگذشته و در معماری سنتی ما حوض نقش اساسی و پررنگی ایفا کرده است و همواره به‌عنوان یکی از نشانه‌های معماری ایرانی، وجود حوض و فواره بوده است. امروزه نیز آب به‌صورت مدرن راه خود را به معماری بازکرده است. اگر تصمیم دارید یک عنصر منحصربه‌فرد به حیاط خانه‌ی خود اضافه کنید یکی از بهترین ایده‌ها برای تزئین ساختمان استفاده از عنصر آب و آب‌نماست. در ادامه به معرفی و بررسی چند نمونه خواهیم پرداخت.

آب‌ نمای خانگی و حوضچه برای تزیین

آب‌ نمای خانگی و حوضچه برای تزیین

 • آب‌نمای خانگی پیش‌ساخته
 • آب‌نمای خانگی فایبرگلاس
 • آب‌نمای دیواری
 • آب‌نمای موزیکال
 • آب نمای مجسمه‌ای
 • آب‌نمای مدرن خانگی
 • آب‌نمای شیشه‌ای
 • آب نمای خانگی سنگی و سرامیکی
 • آب‌نمای فلزی
 • آب‌نمای مه ساز
 • آب‌نما در ورودی خانه
 • آب نمای کف خانه
 • آب نمای آبشاری
 • تابلوی آب‌نمای خانگی
 • آب نمای جداکننده
 • ساخت و نصب آب‌نما

خرید آب‌ نمای کلاسیک خانگی و اداری

آبنمای خانگی پیش ساخته : آبنمای خانگی پیش ساخته یا بطور کل پیش‌ساخته‌ها امروزه قسم اعظمی از وسایل اطراف ما را شامل می‌شوند که قسم اعظمی از آب نماها هم از این نوع هستند. آبنمای خانگی پیش ساخته معمولاً طراحی مینیمال و یکپارچه‌ای دارند و نسبت به سلیقه‌ی مشتری طراحی و تولید می‌شوند.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های آبنمای خانگی پیش ساخته این است که نیازی به تخریب، عایق‌کاری یا ساخت یک بنا ندارند. اگر وقت کافی برای پروسه‌ی ساخت آب‌نما ندارید می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان با انتخاب یک آب‌نمای خانگی پیش‌ساخته به هدف خود نزدیک شوید. شخصی‌سازی آب‌نما بر اساس سلیقه‌ی شما یکی دیگر از مزیت‌های این انتخاب است به این معنی که می‌توانید سفارش خود را شخصی‌سازی کنید و ابعاد و اندازه‌ی دلخواه خود را با سازنده در میان بگذارید و محصول را با سلیقه‌ی خود هم‌راستا کنید. از آب نماهای مدرن پیش‌ساخته می‌توان آب نماهای ایستاده‌ی شیشه‌ای و حباب‌ساز را نام برد.

آب‌ نمای کلاسیک خانگی و اداری

خرید آب‌ نمای خانگی فایبرگلاس

ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی آبنمای خانگی فایبرگلاس همان طور که پیداست فایبرگلاس (کامپوزیت) است.

ساختار آبنمای خانگی فایبرگلاس و طنین صدای آب فضای حیاط شما را به عالی‌ترین شکل خود می‌رساند و با آبنمای خانگی فایبرگلاس حس داشتن یک آبشار واقعی را تجربه خواهید کرد. معمولاً آبنمای خانگی فایبرگلاس همراه با نورپردازی هستند که چراغ‌های به‌کاررفته زیبایی را بیش از بیش افزایش می‌دهند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از آب‌نماها دوام بالا و مقاوم بودن در برابر آسیب‌هایی مانند زنگ‌زدگی و پوسیدگی می‌باشد که آب‌نمای فایبرگلاس را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای فضاهای مختلف تبدیل کرده است. وجود پمپ‌های آب قابل تنظیم و نورهای بکار رفته در این نوع آب‌نما زیبای خاصی به محیط خانه‌ی شما خواهند داد. حمل آب‌نمای فایبرگلاس به‌مراتب از آب‌نماهای دیگر ساده‌تر انجام می‌شود به همین دلیل این نوع آب‌نما را معمولاً به آب‌نماهایی که امکان جابه‌جایی دارند می‌شناسند، همچنین از نظر قیمت نسبت به باقی موارد فایبرگلاس‌ها قیمت مناسبی را دارا هستند که می‌تواند یکی از ملاک‌های انتخاب شما باشد.

C:\Users\novin pardaz\Desktop\images.jpg

خرید آب‌ نمای کلاسیک خانگی و اداری

به‌نوعی از آب نماها اطلاق می‌شود که آب را با به‌صورت ثابت پمپاژ می‌کنند و تغییر ارتفاع چندانی ندارند. این نوع از آب‌نما یکی از قدیمی‌ترین نمونه‌های موجود است که در معماری سنتی ما به‌وفور یافت می‌شود. آب‌نمای کلاسیک یا فواره امروزه نیز در ساختمان‌ها کاربرد فراوانی دارد که با تغییر در تزئینات، استفاده از تکنولوژی و تلفیق با نور جلوه‌ی جدیدی به خود گرفته‌اند.

این نوع آب‌نماها معمولاً در میدان‌های شهر، چهارراه‌ها پارک‌ها، هتل، رستوران، بانک و منازل می‌توان مشاهده کرد. آب‌نماهای کلاسیک معمولاً قیمت تمام‌شده‌ی مناسبی دارند اما این امر فراموش نشود که ساخت آن‌ها نیاز به متخصص و یک مهندس برای محاسبه‌ی تمامی ابعاد این آب‌نما است.

خرید آب‌ نمای کلاسیک خانگی و اداری

خرید آب‌ نمای خانگی دیواری

همان طور که از عنوان مشخص است این نوع از آب نماها بر روی دیوار قرار می‌گیرند به این صورت که یک طرف آب‌نما همواره رو به دیوار قرار گرفته و ما همیشه نمای دیگر آن را مشاهده می‌کنیم. این نمونه از آب‌نماها برای مکان‌هایی که کمبود جا احساس می‌شود بهترین انتخاب می‌باشد.

آب نمای دیواری خود به چندگونه تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از، آب‌نمای دیواری خانگی، آب‌نمای دیواری باغی، آب نمای دیواری سنگی، دیواری شیشه‌ای و همراه با پوشش گیاهی

در باغ فضای باز آزادی عمل بیشتری را دارید و فضا به شما این امکان را می‌دهد که با سلیقه‌ی خود بهترین اعمال‌نظر را برای ساخت و طراحی یک آب نمای دیواری باغی بکار ببرید. همراهی پوشش گیاهی در این نمونه از اهمیت بالایی برخوردار است و به شما حس در طبیعت بودن را القا خواهد کرد و به نقطه قوت باغ شما تبدیل می‌شود.

در خانه نسبت به باغ، آزادی عمل کمتر است ولی با انتخاب هوشمند و متناسب با ساختار کلی خانه می‌توانید یک انتخاب کلاسیک یا مینیمال هوشمندانه داشته باشید و فضاهای پرت و گمشده‌ی خانه‌ی خود را زنده کرده و به‌عنوان نقطه‌ی قوت ساختمان معرفی کنید. آب‌نماهای پیش ساخته‌ی دیواری این امکان را به شما می‌دهند که به‌راحتی آنها را روی دیوار خانه نصب کنید و از وجود آن‌ها لذت ببرید.

آب‌نمای دیواری سنگی اندازه‌های متفاوتی دارند و بنا به مکانی که در آن قرارگرفتن بزرگ یا کوچک ساخته می‌شوند، اما عمدتاً این نوع آب نماها برای فضای بیرون طراحی شده‌اند هرچند نمونه‌ای برای استفاده در لابی ساختمان هم وجود دارد که زیبایی بی وصفی به محیط شما می‌بخشد.

آب نمای شیشه‌ای دیواری حکم یک تابلوی زیبا را ایفا می‌کند و نورپردازی در این نوع آب‌نما به شدت مورد اهمیت است و به محیط شما آرامش می‌بخشد. آب نماهای دیواری معمولاً با عایق کردن دیوار شروع می‌شوند و عایق‌کاری در این نوع آب‌نما نقش مهمی دارد.

آب‌ نمای موزیکال

احتمالاً بارها برای شما پیش‌آمده که کلیپ رقص آب همراه با موزیک را مشاهده کرده باشید. آب نمای موزیکال از تکنولوژی‌های روز به شمار می‌رود که با استفاده از علم مهندسی و محاسبه‌ی دقیق برنامه‌ریزی‌شده حرکت آب را با موسیقی هماهنگ کرده و لحظات زیبایی برای بیننده به ارمغان می‌آورد. عمدتاً این نوع آب‌نما باتوجه‌به تکنولوژی بکار رفته هزینه‌ی بالایی دارند و معمولاً برای هتل‌های بزرگ یا سازه‌های شهری ساخته و اجرا می‌شوند.

آب‌ نمای موزیکال

آب نمای مجسمه‌ای

یکی از انواع آب‌نماهای ثابت می‌باشد که زیبایی خاص خود را علاوه بر جریان آب از المان و مجسمه به‌کاررفته وام می‌گیرد. از دیرباز این نو آب‌نماها از محبوبیت فراوانی برخوردار بودند و با گذشت زمان بسیاری از این مجسمه‌ها به آثار با ارزشی تبدیل شده‌اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما به‌راحتی می‌توانید به مجسمه‌ی موردنظران برسید و سفارش را به‌دلخواه خودتان تغییر دهید تا با ترکیب صدای آب، سنگ و زیبایی مجسمه لذت را تجربه کنید.

آب نمای مجسمه‌ای

آب‌نمای مدرن خانگی

آب‌نماها باتوجه‌به وجود چرخه‌ای برای گردش معمولاً میزان مصرف آب پایینی دارند که به این امر در آب‌نماهای مدرن بیش از بیش توجه شده و مصرف آب به حداقل خود رسیده است.

آب نماهای مدرن خود چندین نمونه دارند که عبارت‌اند از:

آب‌ نمای شیشه‌ای

این آب نماها معمولاً از صفحه‌ی شیشه‌ای و جریان متناوب آب بنا به نوع و شدت پمپاژ، تشکیل می‌شوند. یکی از ویژگی‌های این نوع از آب‌نما این است که باتوجه‌به شیشه‌ی سیکوریت به‌کاررفته در آن و فضای بسته معمولاً هیچ‌گونه ریزش آب یا پاششی در آن دیده نمی‌شود. این ویژگی آب نمای شیشه‌ای برای فضاهای کم و پوشیده بسیار موردتوجه است.

معمولاً این نوع آب نماهای شیشه‌ای در امکان ورزشی، سینماها، ترمینال و مکان‌های بسته دیده می‌شوند که علاوه بر زیبایی حرکت و صدای آب حس پویایی و زندگی را به محیط القا می‌کنند.

آب‌ نمای شیشه‌ای

آب نمای رشته‌ای

هرچه زمان به جلو حرکت می‌کند و پیشرفت وارد زندگی می‌شود انسان به تسخیر درآوردن نظم را لذت‌بخش‌تر می‌یابد. آب نمای رشته‌ای که مدتی است مورد استقبال قرار گرفته است از همین دست نظم‌های مثال‌زدنی می‌باشد.

آب نمای رشته‌ای بازنمایی بارش باران با استفاده از تکنولوژی و حرکت قطرات آب در رشته‌های منظم است که حس سرزندگی و آرامش را توأمان به همراه دارد. یکی از لوکس‌ترین و به‌روزترین نوع آب‌نما آب‌نمای رشته‌ای است که معمولاً در اماکن تجاری بزرگ به چشم می‌خورد. پاشش نداشتن، اشغال فضای کم و مصرف آب بسیار پایین از نقاط قوت این آب‌نمای زیبا است.

آب نمای رشته‌ای

آب نمای خانگی سنگی و سرامیکی

این آب نماها به علت متریال به‌کاررفته (سنگ) دارای صدای طبیعی و آرامش بخشی هستند. اندازه‌ی این نوع آب‌نما (آبشار) بسته به فضای مورد استفاده‌ی شما بزرگ یا کوچک ساخته می‌شود، اما باید به این نکته توجه کرد که هرچه آبشار شما بلندتر باشد صدای برخورد آب به سنگ هم بلندتر به گوش می‌رسد. یک آبشار بزرگ برای یک محیط کوچک باعث می‌شود که صدای زیادی محیط را اشغال کند و از صدای آرامش‌بخش آب لذت نبرید.

این آب نماها معمولاً در پایین خود حوضچه‌ای دارند که آب انباشت شده توسط پمپ‌ها به بالا هدایت می‌کند، همچنین برای شستن و نگهداری درست از این مدل باید یک چاه یا راه خروجی آب برای آب نماهای سنگی در نظر گرفته شود.

آب نمای خانگی سنگی و سرامیکی

آب‌ نمای فلزی

این نوع از آب‌نماها معمولاً از استیل یا فلزات مقاوم در برابر آب ساخته می‌شوند و بیشترین کاربرد آن‌ها در استخرهای خانگی می‌باشد. معمولاً پایه‌ی کوچکی دارند یا از دل زمین به بیرون هدایت شده‌اند و گاهی با نام استند لس(بدون تکیه گاه) هم شناخته می‌شوند.

آب‌ نمای فلزی

آب‌ نمای مه ساز

این نوع آب‌نما معمولاً در فضای باز پارک‌ها یا باغ‌های خیلی بزرگ استفاده می‌شود. باتوجه‌به ساختار کلی این آب نماها با تولید بخار سرد بدون ایجاد گرما، بی‌خطر به خنک‌کردن محیط کمک می‌کنند. با استفاده از پمپ‌های بکار رفته به‌راحتی می‌توان شدت بخار و جریان آب را کنترل کرد. کاربرد آن‌ها در تابستان و اکثراً فضای عمومی می‌باشد.

آب نماهای خانگی بر اساس محل قرارگیری به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند

آب‌ نمای مه ساز

آب‌نما در ورودی خانه

معمولاً این آب نماها از نوع دیواری هستند و این انتخاب به شما کمک می‌کند که در ابتدا ورود فضای خانه را آرام و دلپذیر کنید و اضطراب را همان ورودی خانه به فراموشی بسپارید. همچنین این انتخاب به مهمان شما کمک می‌کند که فضای خانه را صمیمی و آرامش‌بخش ببیند و آب‌نما نقش جداکننده‌ی ورودی از خانه را به‌خوبی برای شما ایفا می‌کند.

آب‌نما در ورودی خانه

ساخت آب نمای کف خانه یا ساخت حوضچه تزئینی

بیشتر آب نماهایی که با آنها برخورد داشته‌ایم از این نوع هستند و یا منشأ آن‌ها زمینی است یا از حوضچه (زمین) به بالا پمپاژ می‌شوند (حوضچه تزئینی). آب نمای فواره‌ای مدرن از این نوع هستند. ساخت حوضچه تزئینی با استفاده از محاسبه‌ی دقیق و مهندسی به‌گونه‌ای انجام می‌شود که بدون حوضچه و با مجرای مستقیم آب را گرفته و دوباره پمپاژ کنند.

در مراحل ساخت حوضچه تزئینی این ویژگی سبب جای‌گیری کم و محبوبیت بین عموم مردم و امکان اجرا در فضای بسته را به شما می‌دهد. الگوی پمپاژ آب، صدای آرامش‌بخش طراحی مدرن و زیبای این‌گونه آب‌نماها باعث شده که این نوع با هر معماری و سلیقه‌ای سازگار باشد و همچنین ساخت حوضچه تزئینی امری زمان بر نیست.

ساخت حوضچه تزئینی

آب نمای آبشاری

این نوع از آب‌نما که قدمت زیادی دارد و به ساختار آبشار نزدیک است همواره بین مصرف‌کنندگان از محبوبیت خاصی برخوردار است. آب نمای آبشاری هم در فضای خارجی هم فضای داخلی خانه کاربرد دارد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی نمونه‌های مدرن زیبایی از این نوع آب‌نما وجود دارد که سلیقه‌ی هر بیننده‌ای را تحریک به انتخاب می‌کند.

آب نمای آبشاری باتوجه‌به نیاز و فضای شما به ابعاد بزرگ و کوچک متنوعی ساخته می‌شود که باتوجه‌به نوع عملکرد آن یعنی جاری شدن آب از بالاترین نقطه به پایین، ارتفاع بلند یا کم‌ارتفاع با پیچ‌وخم ساخت می‌شوند. این نوع از آب‌نما نسخه‌ی دیواری و حتی رومیزی قابل‌حمل هم دارد که از سنگ‌های ریزودرشت و صدای چرخش آب تشکیل می‌شود و در فنگ شویی کاربرد فراوانی دارد.

آب نمای آبشاری

تابلوی آب‌ نمای خانگی

بعضی مواقع علاقه به تغییر در خانه و دکوراسیون وجود دارد ولی فضا و آزادی عمل برای ما میسر نیست. برای مثال نیاز به داشتن آب‌نما در فضای خانه را احساس می‌کنیم ولی در آپارتمان‌های کوچک امروزی این موقعیت از ما سلب شده و از آن محروم هستیم. چاره‌ی چنین شرایطی رجوع به آب‌نماهای مدرن است.

آب نمای قاب دیواری بهترین راه‌حل است. اشغال فضای بسیار کم و زیبایی منحصربه‌فرد از جمله ویژگی‌های این آب نماست. شما با این کار بدون دردسر و به‌راحتی آب را به‌عنوان عنصر آرامش‌بخش به خانه‌ی خود اضافه می‌کنید. درحالی‌که آب در فرم یک قاب به دیوار خانه‌ی شما جاری است و نورپردازی مدرن خانه‌ی شما را به یک قاب دیواری منحصربه‌فرد مجهز می‌کند.

تابلوی آب‌ نمای خانگی

آب نمای جداکننده

همان طور که در بالا اشاره شد در بخش آب‌نمای ورودی خانه این امکان وجود دارد که با قراردادن یک آب‌نما، بخش ورودی را از سایر بخش‌های خانه جدا کرد. امروزه با طراحی‌های مدرن آب‌نماها بخشی به این کار اختصاص داده شده‌اند. در این طراحی آب‌نما نقش پارتیشن و جداکننده را ایفا می‌کند. آب نمای جداکننده علاوه بر زیبایی منحصربه‌فرد نقش یک شیشه‌ی مشجر برای جداکردن دو بخش از خانه را پیدا می‌کند. این ترکیب یعنی رفع یک محدودیت همراه با زیبایی که یکی از نقش‌های هنر مدرن و طراحی امروزی می‌باشد.

این جداکننده می‌تواند با کمی ذوق و تزئین با گیاهان سبز تصویر بدیعی را به شما بدهد و همه‌ی خانه را از این آرامش بهره‌مند کند. در این مورد از اشکال آب‌نما چون بیشتر در آپارتمان‌ها رواج دارد بی‌صدا بودن پمپاژ یک اصل مهم است.

آب نمای جداکننده

ساخت و نصب آب‌نما

برای نصب یک آبنمای خانگی کوچک و ساخت آبنما خانگی با سیمان بسته به انتخاب شما و نوع آن نیاز است مراحلی گذرانده شود که به‌صورت تیتر باهم مرور می‌کنیم.

مرحله‌ی اول ساخت آبنمای خانگی کوچک یا ساخت آبنما خانگی با سیمان عایق کردن محیط است. باید از عدم نشت آب به ساختمان مطمئن شویم و شاید مهم‌ترین بخش ساخت آبنمای خانگی کوچک همین بخش ابتدایی کار باشد و فرایند ساخت آبنما خانگی با سیمان با انواع قیرگونی، چسب یا پی‌وی‌سی و بسیاری روش‌های دیگر مانند سیمان انجام می‌شود.

مرحله‌ی دوم لوله‌کشی آب‌نما و پمپ آبنمای خانگی : مرحله پمپ آبنمای خانگی با دقت و بنا بر نیاز پیش‌بینی شود. همچنین برای پمپاژ آب در این مرحله نوع و قدرت پمپ آبنمای خانگی را مشخص می‌کنید.

مرحله‌ی سوم نورپردازی و ساخت پمپ آبنما خانگی با نور: یکی از دلایلی که آب نمای شما زیبا به نظر می‌رسد نحوی نورپردازی آن توسط پمپ آبنما خانگی با نور است. پمپ آبنما خانگی با نور و با نورهای مناسب و جایگاه مناسب انتخاب کنید.

مرحله‌ی چهارم انتخاب سنگ است، در این مرحله انتخاب می‌کنید طرح شما با چه متریالی اجرا شود سنگ‌های تراورتن –گرانیت – سنگ کوهی لاشه – سنگ رودخانه‌ای – سنگ‌چینی و… می‌باشد.

پمپ آبنما خانگی

خرید آبنمای خانگی و حوضچه

 

1 – آب نما مدل Q 486

مشخصات کالا آب نما مدل Q 486

اطلاعات کلی آب نما مدل Q 486

 • ابعاد : 25x16x24 سانتی‌متر
 • وزن : 1200 گرم
 • جنس : پلی‌استر
 • سایر ویژگی‌ها : دارای واتر پمپ کم صدا
 • دارای صدای آب خیلی خوب

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3884349/%D8%A2%D8%A8-%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D9%84-q-486″ text=” آب نما مدل Q 486″]

2 –

جمع بندی خرید آب نمای خانگی

با مرور مطالب در می‌یابیم آب‌نما یا به‌طورکلی آب در زندگی ما نقش به سزایی داشته است و شاید دور بودن از صدای آب، هجوم دائمی صداهای مزاحم، آلودگی صوتی و انواع امواج موجود در فضا باعث شده‌اند که انسان مدرن همواره به دنبال یافتن آرامش باشد که این یک امر مهم و حیاتی است. اینکه بتوانیم ساعاتی از طول روز را در آرامش کامل به سر ببریم، یکی از این تلاش‌ها برای تسخیر آرامش و ذخیره‌ی نیروی ذهن و تمرکز با استفاده از صدای آب و طبیعت است. بنا بر نبود امکان استفاده‌ی دائمی از طبیعت و رواج زندگی شهری بهترین راهکار استفاده از موقعیت‌هایی همچون آب‌نما است.

آب‌نما از دیرباز در زندگی انسان و به‌ویژه ما ایرانیان جزئی از زندگی بوده که با کوچک شدن خانه‌ها مجبور به حذف آن‌ها شده‌ایم. امروزه با پیشرفت معماری و طراحی‌های متناسب این امکان فراهم آمده که در خانه‌های امروزی با کمی سلیقه از عنصر آب استفاده کنیم به امید آنکه آرامش را به زندگی خود و جامعه برگردانیم.

منابع:

 • https://serenityhealth.com/indoor-fountains.html
 • https://www.prolinerangehoods.com/blog/beautiful-water-features-for-your-home/
 • https://gardenerspath.com/gear/yard-art/best-outdoor-garden-fountains/
 • https://www.thespruce.com/best-water-fountains-4158712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *