محتوای بلاگری

خرید صندلی راک + قیمت 10 مدل صندلی راک

خرید صندلی راک + قیمت 10 مدل صندلی راک

خرید صندلی راک مدرن,خرید صندلی راکر,خرید صندلی راک ارزان,خرید صندلی راکر کودک,خرید صندلی راک دست دوم,خرید صندلی راک مبلی,خرید صندلی راک بچه گانه,خرید صندلی راک دیوار

لوازم و وسایلی که در خانه‌ها و محل‌های کار استفاده می‌شوند می‌توانند به آن فضا هویت بدهند. از این رو مهم است که شما با توجه به شناسه محل و اقداماتی که قرار است در آن صورت بگیرد، وسایل و لوازم راحتی را فراهم کنید. زمانی که یک فرد قصد می‌کند محلی را به کمک انواع لوازم دکور کند علاوه بر اینکه کاربری فضای مورد نظر را در هنگام انتخاب مدنظر قرار می‌دهد؛ سلیقه شخصی خود و آیتم‌های راحتی خود را نیز اعمال می‌کند. به همین دلیل است که شما می‌توانید با توجه به نحوه چینش لوازم هر محیط پی به شخصیت و سلایق صاحب آن فضا ببرید. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام چینش منازل و یا انواع دفاتر ومحل‌های کار مورد نظر قرار می‌گیرد راحتی حال افراد هنگام انجام فعالیت و یا زندگی در آن فضاها است.

از اصولی‌ترین و برجسته‌ترین لوازمی که می‌توانند راحتی را در محیط‌ها فراهم کنند، انواع مبل‌ها و صندلی‌ها را می‌توان نام برد.

این آیتم‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند جو حاکم بر فضا را با توجه به مدل خود (سلطنتی، راحتی و…) مشخص کنند تا حد زیادی می‌توانند امکانات استراحت و راحتی را نیز برای افراد فراهم کنند. صندلی‌ها و مبل‌ها در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته و تولید می‌شوند و شما هر سال می‌توانید مدل‌های جدید را بر اساس ژورنال‌ها مشاهده و انتخاب کنید. اما دسته‌ای ازطرح‌ها هستند که هیچ گاه قدیمی نمی‌شوند و همچنان محبوبیت خود را در میان مردم حفظ می‌کنند به عنوان نمونه می‌توان انواع صندلی‌های راک را نام برد.

صندلی‌های راک با طراحی دوست داشتنی و صمیمی‌ای که دارند مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته و توجه‌های زیادی را به خود جلب می‌کنند. اگر شما نیز نسبت به صندلی‌های راک علاقه مند هستید در ادامه این متن ما را همراهی کرده تا بیشتر با این الگو و انواع آن آشنا شوید خرید صندلی راک + قیمت 10 مدل صندلی راک

 • پیدایش صندلی‌های راک
 • انواع صندلی‌های راک
 • در هنگام عیار سنجی باید بدانید

پیدایش صندلی‌های راک

تقریباً همه افراد حداقل یکبار انواع صندلی‌های راک را دیده‌اند یا آن‌ها را امتحان کرده‌اند اما کمتر کسی پیدا می‌شود که بداند صندلی راک جدید چطور و از کجا پدید آمد. در این خصوص باید به شما بگوییم که صندلی راک جدید متعلق به آمریکای شمالی است و اولین بار در این منطقه جغرافیایی طراحی و ساخته و استفاده شده است. برای اولین بار این مدل صندلی توسط شیکرز های آمریکایی در اوایل قرن 18 میلادی طراحی شد. شیکرزها گروهی از آمریکایی‌ها بودند که مهارت آن‌ها در خصوص ساخت لوازم و کار با چوب همیشه زبان زد بوده است.

آن‌ها توانستند با طراحی این صندلی شکلی نوین از انواع صندلی‌ها را به بازار معرفی کنند. اگر دقت کرده باشید صندلی‌های راک از جهات بسیار زیادی شبیه به گهواره‌ها عمل می‌کنند و قطعات مشابه زیادی با گهواره‌ها در آن‌ها موجود است به همین دلیل به این مدل صندلی، صندلی گهواره‌ای هم گفته می‌شود.

جالب است بدانید که با معرفی و محبوبیت این محصول در بازار برای اولین بار در خصوص این صندلی لغت Rocking Chair به لغت نامه آکسفورد اضافه شده و مورد استفاده قرار گرفت. به سرعت تنها بعد از گذشت چند سال این ایده در سرتاسر کره زمین پراکنده شد و صندلی‌های راک در هر اقلیمی حضور پیدا کردند. حتماً می‌دانید که هر محصولی بعد از تولید همواره در یک فرایند بهتر شدن یا تغییر کردن قرار دارد، صندلی‌های راک نیز از این قاعده مستثنی نبودند و شما می‌توانید انواع و اقسام صندلی‌های راک با طراحی‌های متفاوت اما کارایی مشابه گهواره‌ای را مشاهده کنید.

کشورهای مختلف از طرح اولیه صندلی راک جدید ایده گرفتند از آن برای موقعیت‌های گوناگون بهره برداری کردند برای مثال انگلیسی‌ها با اضافه کردن یک بسته قفس مانند در زیر نشیمن صندلی آن را برای استفاده در فضای بیرونی مناسب‌تر کردند. امروزه شما می‌توانید صندلی‌های راک را با طراحی‌های متنوع و جنس‌های گوناگون در ابعاد مختلف با توجه به نیاز خود تهیه کنید. در ادامه بیشتر در مورد انواع صندلی‌های راک برایتان توضیح خواهیم داد.

انواع صندلی‌های راک

همان طور که مفصلاً به آن اشاره کردیم انواع مختلفی از صندلی‌های راک تولید می‌شوند که از لحاظ کارایی و حرکت گهواره‌ای با یکدیگر مشابه‌اند اما طراحی ظاهری آن‌ها و جزئیات اعمال شده برای هر یک از آن‌ها منحصر به فرد است. در ادامه به چند مدل معروف‌تر اشاره می‌کنیم.

انواع صندلی‌های راک

 • صندلی راک لهستانی: گفتیم که اصالت صندلی‌های راک به آمریکای شمالی بازمی گردد اما با محبوبیت این ایده، صندلی راک لهستانی به همه نقاط زمین سفر کرد و در هر منطقه با توجه به خلاقیت و فرهنگ خاص آن محدوده از نو پرورش یافت. از انواع معروف صندلی‌های راک، صندلی راک لهستانی است. این مدل یکی از مجلل‌ترین نمونه‌های تولید شده است. شما می‌توانید خراطی‌ها و برش‌های بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای برروی بدنه چوبی این صندلی مشاهده کنید. در این مدل قسمت نشیمن و تکیه گاه کمر با، بالشتک‌های کوچک مجهز شده است که به آن راحتی بیشتری می‌دهد. شما می‌توانید در صورتی که به این مدل علاقه داشتید آن را در رنگ‌های مختلف و بالشتک‌هایی با طرح‌های مختلف سفارش بدهید.

برش‌های روی چوب اغلب در چند دسته یکسان طبقه بندی می‌شوند و به دلیل اصالتی که طرح اجرا شده داراست در آن چندان دست برده نخواهد شد. استفاده از این صندلی می‌تواند در محیط‌های مجلل انتخاب مناسبی باشد. اگر سبک خانه شما مجلل و کمی سنتی است انتخاب این مدل بسیار برایتان مناسب خواهد بود.

صندلی راک لهستانی

 • صندلی راک مبلی: بدون شکل این مدل از صندلی‌های راک راحت‌ترین و صمیمی‌ترین آن‌ها هستند. طراحی این مدل مانند این است که شما در زیر مبل‌هایتان به جای پایه‌های صاف و به شکل خط از دو پایه هلالی شکل به شکل یک تکه و سرتاسری استفاده کنید و بدین واسطه امکان تکان خوردن در آن به وجود بیاورید. خرید صندلی راک مبلی می‌تواند چوبی باشد اما اغلب برای استحکام بیشتر پایه‌های آن را فلزی می‌سازند.

در این مدل شما انتخاب‌های زیادی برای تعیین شکل قرار گیری بالشتک‌های مبل و رنگ و جنس پارچه و مانند این‌ها دارید. صندلی راک مبلی مبلی برای استفاده‌های یک نفره و اغلب دو نفره طراحی و تولید می‌شوند. استفاده از این طرح برای فضای شخصی شما و یا محیط‌های بسیار صمیمی مناسب خواهد بود. در این مدل راحتی به حد اعلای خود می‌رسد و شما حتی می‌توانید از آن به عنوان تخت خواب هم استفاده کنید. وجود حالت هلالی شکل پشتی مبل به شما امکان استراحت طولانی مدت برروی آن را خواهد داد.

صندلی راک مبلی

 • صندلی راک مادر یا خرید صندلی راک کودک (صندلی راک شیردهی): شاید بتوان گفت یکی از بهترین استفاده‌هایی که از ایده صندلی راک چوبی شده است استفاده و بهینه سازی آن برای راحتی مادران به خصوص مادران شیرده بوده است. اگر شما فرزندی نوزاد دارید می‌توانید به سادگی با نشستن برروی صندلی و تکان‌های گهواره‌ای خوردن کودک خود را آرام کنید. علاوه بر این‌ها نشیمن و تکیه گاه در این صندلی‌ها کاملاً هماهنگ با آناتومی بدن انسان طراحی شده و تلاش شده است تا کمترین فشار را بر بدن وارد کند. مادران می‌توانند در طول شیردهی با استفاده از این مدل صندلی‌ها هم فشارهای وارده به عضلات خود را کاهش دهند و هم اینکه در آرام کردن کودکان خود موفق‌تر عمل کنند. آیتم اختصاصی‌ای که شما می‌توانید در این مدل شاهد آن باشید کمک گرفتن از یک زیر پایی کوچک است.

به کمک این آیتم شما با نشستن بر روی صندلی می‌توانید پاهای خود را به کمک این زیر پایی دراز کنید و از نهایت راحتی بهره ببرید. شما می‌توانید این نمونه را در ابعاد و رنگ‌های مختلف تهیه کنید.

نکته‌ای که لازم است به آن اشاره کنیم این است که استفاده از این صندلی تنها محدود به مادران شیرده نمی‌شود و همه می‌توانند از آن استفاده کنند. قرار دادن این مدل صندلی راک کودک (صندلی راک شیردهی) در محیط‌های خصوصی‌تر مانند اتاق‌های خواب مناسب‌تر است. البته اگر دیزاین خانه شما کژوال است می‌توانید از این صندلی در میان ست مبل‌های خود نیز استفاده کنید.

صندلی راک کودک

 • خرید صندلی راک کودک یا صندلی آرامش کودک (صندلی راک شیردهی): کودکان نیز در استفاده از این ایده عقب نمانده‌اند و طراحان با پرورش ایده‌های جدید شرایطی را فراهم کرده‌اند تا کودکان را نیز در لذت بردن از انواع صندلی‌های راک شریک کنند. این مدل‌ها چندان تفاوتی با مدل اصلی صندلی راک چوبی (صندلی راک شیردهی) ندارند تنها تفاوت اساسی که به چشم خواهد آمد در ابعاد است. صندلی‌های راک کودکان ورژن کوچک شده مدل اصلی هستند. این مدل‌ها با توجه به گروه سنی خاصی که پوشش می‌دهد، در رنگ بندی‌های بسیار متنوع و شادی تولید و عرضه می‌شود و همچنین در ظاهر سازی آن سعی می‌شود از انواع برچسب‌ها نیز استفاده شود.

دسته‌ای از صندلی‌های راک کودکان خرید صندلی راک فلزی برای سنین اوایل کودکی به شکل ویژه طراحی می‌شوند در صندلی راک فلزی، صندلی به یک محافظ در قسمت جلویی خود مجهز است که به کودک کمک می‌کند به درستی بر روی صندلی بنشیند و از همه مهم‌تر از کودک در برابر افتادن و صدمه دیدن محافظت می‌کند. در ساخت صندلی راک فلزی تلاش می‌شود تا استحکام و تعادل در عین سبکی اجرا شود تا کودکان بتوانند صندلی خود را هدایت کنند و حتی آن را جابه جا نیز بکنند. دقت داشته باشید حین خرید این مدل از صندلی‌های راک حتماً به رنج سنی فرزند خود و هماهنگی اندام و ابعاد فرزند خود با ابعاد صندلی دقت کنید تا بتوانید مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

صندلی راک فلزی

 • خرید صندلی راک مدرن: اغلب مدل صندلی‌های راک یا صندلی راکر کودک که در گزینه‌های پیش به آن‌ها اشاره کردیم به جز مدل خاص لهستانی و صندلی راکر کودک به طور کلی در دسته صندلی‌های راک مدرن قرار خواهند گرفت اما اگر بخواهیم دقیق‌تر این سبک از تولیدات صندلی راک مدرن را مشخص کنیم باید گفت که در این دسته تلاش بر استفاده هم زمان از چوب و فلز در ساختار صندلی است. محصولات این دسته اغلب سبک‌تر و جمع و جورتر طراحی می‌شوند و همچنین سعی شده است با ترکیب شکل جدید صندلی‌ها با پایه گهواره‌ای هماهنگی صندلی راک مدرن را با سایر آیتم‌های مدرن خانه حفظ کنند. با وجود رعایت چنین نکاتی می‌توان گفت که صندلی‌های راک مدرن انتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای کاری نیز هستند و شما می‌توانید در منزل با توجه به تم خانه خود در هر جایی آن‌ها را به کار بگیرید.

دسته‌های کلی و اساسی‌ای که صندلی‌های راک به شکل ویژه طبق آن‌ها تولید می‌شوند را برای شما معرفی کردیم. مهم است برای انتخاب صندلی مناسب خود در ابتدا نیاز خود را بسنجید. دقت کنید که می‌خواهید از این صندلی چقدر و چطور استفاده کنید. بعد از این نکته پیش از خرید محل نگهداری صندلی راک مدرن خود را مشخص کنید. بدین شکل شما می‌توانید با توجه جای در نظر گرفته شده و تم حاکم بر فضا، ابعاد و سایر ویژگی‌های صندلی مناسب خود را تعیین کنید. اگر شما پیش از انتخاب نوع صندلی انتخابی خود این چند گزینه را مدنظر قرار دهید و دقیقاً آن‌ها را بررسی کنید می‌توانی در نهایت یک انتخاب رضایت بخش و درخور شرایط داشته باشید.

صندلی راک مدرن

در هنگام عیار سنجی باید بدانید

گفتیم که بازار تنوع برای خرید صندلی راک ارزان بسیار گسترده است و تولیدات ٱن متنوع و فراوان است. بعد از اینکه شما مناسب‌ترین مدل را برای خود انتخاب کردید لازم است با در نظر گرفتن چند ویژگی انتخاب نهایی خود را خریداری کنید. اول از همه شما با مراجعه به مراکز خرید معروف و معتبر تا حد زیادی از عواقب خرید بی کیفیت بدون هیچ زحمت اضافی خود را دور کنید و همچنین خود را از آیتم خدمات پس از فروش بهره مند سازید. دومین گزینه مهم اینکه به یاد داشته باشید کیفیت جنس خرید صندلی راک راحتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این صندلی‌ها اغلب از چوب و مصالح شبیه به چوب ساخته می‌شوند در مدل‌های جدید نیز از ترکیب فلزات کمک گرفته می‌شود. سعی کنید محصولاتی تولید شده از چوب‌های با کیفیت و تضمین شده خریداری کنید بدین شکل عمر صندلی شما طولانی‌تر خواهد بود و شما با دردسرهای تعمیر و تعویض قطعات دست به گریبان نخواهید شد. نکته سومی که شما باید به دقت آن را زیر نظر بگیرید، کیفیت اتصالات است.

صندلی راک چوبی متشکل از قطعات مختلفی است که کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند بنابراین اتصالاتی وجود خواهد داشت که می‌تواند به شکل کامل کیفیت و کارایی محصول را تحت الشعاع قرار بدهد. دقت کنید تا این اتصالات محکم و باکیفیت و از همه مهم‌تر قابل تعمیر باشند. کیفیت نهایی محصول با توجه به بودجه و نیاز شما تعیین می‌شود. سعی کنید با توجه به منابعی که در اختیار دارید امن‌ترین و بهترین انتخاب موجود را داشته باشید. شما بعد از خرید محصول با به کارگیری آیتم‌های مراقبتی می‌توانید عمر محصول خود را افزایش بدهید به خصوص اگر یک صندلی راک راحتی تماماً چوبی تهیه می‌کنید سعی کنید تا تمامی دستورالعمل‌های مراقبت و محافظت از چوب را اجرا کنید.

صندلی راک چوبی

خرید صندلی راک

 

1 – صندلی راک مدل new

مشخصات کالا صندلی راک مدل new

مشخصات صندلی راک مدل new

 • ابعاد کفی صندلی : ۴۵ سانتی‌متر
 • ابعاد پشتی صندلی : ۵۰ سانتی‌متر
 • جنس پشتی : چوب
 • جنس کفی : چوب
 • قابلیت تنظیم ارتفاع : ندارد
 • قابلیت چرخش : ندارد
 • جنس فریم پشتی : چوب
 • جنس فریم کفی : چوب

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-965351/%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%D9%85%D8%AF%D9%84-new” text=”صندلی راک مدل new”]

 

2 – صندلی راک کامل مدل Rel_Luise کد Lina10

مشخصات کالا صندلی راک کامل مدل Rel_Luise کد Lina10

مشخصات صندلی راک کامل مدل Rel_Luise کد Lina10

 • ابعاد کفی صندلی : 20×50×60 سانتی‌متر
 • ابعاد پشتی صندلی : 20×80×60 سانتی‌متر
 • جنس پشتی : چرم مصنوعی
 • جنس کفی : چرم مصنوعی
 • جنس پایه : چوب

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3690467/%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-rel-luise-%DA%A9%D8%AF-lina10″ text=”صندلی راک کامل مدل Rel_Luise کد Lina10″]

 

3 – صندلی راک کامل مدل Rel_Luise کد Char

مشخصات کالا

مشخصات

 • ابعاد کفی صندلی : 20×50×60 سانتی‌متر
 • ابعاد پشتی صندلی : 20×80×60 سانتی‌متر
 • جنس پشتی : چرم مصنوعی
 • جنس کفی : چرم مصنوعی
 • جنس پایه : چوب
 • قابلیت تنظیم ارتفاع : ندارد

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3690620/%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-rel-luise-%DA%A9%D8%AF-char” text=”صندلی راک کامل مدل Rel_Luise کد Char”]

جمع بندی :

زمانی که ما با چیدمان خانه، محل کار و فضاهایی مانند آن درگیر می‌شویم به لطف مد و طراحی‌های جدید انتخاب‌های زیادی خواهیم داشت. انتخاب‌هایی که برای دکور در پیش می‌گیریم می‌توانند تأثیر بسزایی بر روی کیفیت فعالیت‌ها و خلق و خوی ما در محیط داشته باشند. با وجود اینکه مدام با پیشرفت زمانه وسایل خانه و اسباب زندگی تغیر پیدا می‌کنند و جایگزین می‌شوند اما برخی آیتم‌ها همیشه محبوب و دوست داشتنی می‌مانند، مانند صندلی‌های راک.

صندلی راک ارزان که زادگاهی متعلق به آمریکای شمالی دارد از محبوب‌ترین ایده‌های طراحی صندلی بوده و امروزه به شکلی جهانی این ایده مورد استفاده قرار می‌گیرد. صندلی راک راحتی یا صندلی گهواره‌ای با توجه به فرهنگ‌ها و یا نیازهای متفاوت، به دسته‌های گوناگونی تقسیم بندی شده است که موجب می‌شود هر فرد بتواند صندلی مناسب خود را انتخاب کند. در تهیه صندلی راک ارزان مهم است که قبل از همه چیز نیاز خود را بسنجید و سپس با توجه به آن دست به انتخاب از میان گزینه‌های مختلف بزنید. کیفیت قطعات و اتصالات آن‌ها از مهم‌ترین آیتم‌های خرید است که نباید فراموش کنید.

منابع:

 • https://en.wikipedia.org/wiki/Rocking_chair
 • https://thelearnerobserver.com/modern-rocking-chairs-font-porch/
 • https://nymag.com/strategist/article/best-rocking-chairs.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *