محتوای بلاگری

10 مدل کناف سقف 2020 جدید زیبا و مدرن پذیرایی

10 مدل کناف سقف 2020 جدید زیبا و مدرن پذیرایی

کناف سقف کناف سقف چیست قیمت کناف سقف کناف سقف پذیرایی ساده کناف سقف پذیرایی مستطیلی کناف سقف ساده کناف سقف آشپزخانه کناف سقف ساده و شیک کناف سقف پذیرایی مستطیلی جدید

به عنوان انسان ما ساعت‌های بسیار طولانی را درون ساختمان‌ها می‌گذرانیم. درون سازه‌های مختلف کار می‌کنیم، آموزش می‌بینیم، زندگی می‌کنیم و خلاصه اینکه همه فعالیت‌های ما تا حد زیادی درون محیط سازه‌ها شکل می‌گیرند. با توجه به این نکته می‌توانید کاملاً نسبت به اهمیت معماری و دیزاین محیط درون سازه‌ها آگاه شوید. در هر دوره بازار ایده‌ها متنوع است و لیستی طولانی از انواع انتخاب‌ها به سازنده‌ها عرضه می‌کند. استفاده از ایده‌های جدید و بهینه سازی شده می‌توانند محیط زندگی ما را علاوه بر زیباتر کردن، برای انواع فعالیت‌ها بهینه سازی کنند. شما به عنوان یک سازنده و یا به عنوان کسی به محل زندگی خود اهمیت می‌دهد باید نسبت به ایده‌های جدید هشیار باشید و همواره بهترین‌ها را اجرا کنید.

یکی از گزینه‌های لیست طولانی ایده‌ها برای طراحی یک سازه استفاده از انواع کناف ها است. در ادامه این متن هم شما را با کناف ها و انواع مختلف آن‌ها آشنا می‌کنیم و هم اینکه به شما از تأثیرات گسترده طراحی سازه‌ها برروی کیفیت زندگیتان می‌گوییم. همراه ما باشید.

کناف سقف پذیرایی

 • ایده‌ای آلمانی در فضاسازی ایرانی
 • ساختار کناف و استفاده از آن
 • معرفی مدل‌های استفاده از کناف ها
 • چرایی استفاده از کناف ها

ایده‌ای آلمانی در فضاسازی ایرانی

در هر صنعت و کسب و کاری که شما آن را بررسی کنید همیشه نام‌هایی وجود خواهد داشت که بهتر از سایرین عمل می‌کنند. در صنایع وابسته به ساختمان سازی شاید یکی از همین نام‌ها که توانسته کارنامه‌ای موفق از خود به جا بگذارد شرکتی آلمانی و تأسیس شده به دست دو برادر با نام‌های کارل و آنفوس کناف، باشد.

این مجموعه آلمانی سابقه‌ای بیش از 80 ساله در این صنعت دارد و تاکنون توانسته ایده‌ها و محصولات نوینی را برای اولین بار در این حوزه رونمایی کرده و به کار ببندد. یکی از همین ایده‌ها که نام آن از اسامی سازندگان این برند اقتباس شده است سازه‌های پیش ساخت گچی یا کناف است. زادگاه کناف ها همین شرکت آلمانی است. این ایده و محصول جدید توانست در مدت زمانی بسیار کوتاه در میان کشورهای اروپایی برای خود محبوبیت کسب کند و در میان سازه‌های ساخته شده جایی برای خود اشغال کند. بعد از محبوبیت گسترده کناف ها، این محصول جدید مرزها را درنوردید و توانست جایگاه خود را در حوزه ساختمان سازی کشورهای دیگر نیز باز کند.

این ایده شاید در ابتدا بسیار ساده و اولیه بوده است اما به مرور زمان گسترش یافته و استفاده و کاربرد آن نیز بسیار بیشتر شده است.

در ابتدا قرار بود کناف ها تنها به عنوان سقف‌ها و یا دیواره‌های کاذب مورد استفاده واقع شوند اما با تحقیق بیشتر برروی این ایده و بهبود کیفیت آن امروزه شما شاهد استفاده از این ایده آلمانی در بخش‌های مختلف یک سازه باشید. در ادامه بیشتر در مورد ساختمان و آناتومی کناف ها برایتان توضیح می‌دهیم.

کناف سقف اشپزخانه

ساختار کناف و استفاده از آن

کناف سقف ساده‌ها در ایران به عنوان گچبرگ نیز شناخته می‌شوند با توجه به این نام می‌توان گفت کناف ها صفحات گچی از پیش آماده شده هستند. در این صفحات ملات گچ به کمک دیگر مصالحی مانند انواع فوم‌ها قرار می‌گیرد.

وجود این فوم‌ها باعث می‌شود انعطاف پذیری وشکل دهی گچ آسان‌تر شود و بدین ترتیب سازنده آزادی عمل بیشتری هنگام ساخت خواهد داشت. از این کناف ها در ابتدا به عنوان سقف‌ها و دیوارهای کاذب استفاده می‌شد اما با گذشت زمان از آن علاوه بر استفاده به عنوان عایق و پیش ساخت برای تزئین و شکل دادن دیوارها و سقف نیز کمک گرفته می‌شود. کناف ها یا گچبرگ ها با توجه به موقعیتی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرند ویژگی‌های متفاوتی خواهند داشت.

آن‌ها با توجه به موارد استفاده‌شان ضخامت‌های متفاوتی دارند و همچنین لایه‌های به کار رفته در آن‌ها متفاوت خواهد بود. افراد هنگام به کار بردن کناف در سازه آن‌ها را به کمک انواع میلگردها و یا به واسطه ورق‌های گالوانیزه محکم می‌کنند و حالت می‌دهند. اینکه از چه مصالح و آیتم‌هایی برای اتصال گچبرگ استفاده شود باز هم کاملاً بسته به موقعیت دارد. کناف ها به سادگی درون کشور تولید می‌شوند و دسترسی و تهیه آن‌ها ساده و آسان است. در ساختار خانه‌ها و ساختمان‌ها از کناف ها استفاده‌های زیادی می‌شود اما شاید تنها قسمتی که به اندازه کافی به کار رفت آن مشهود باشد در تزئینات سقف و دیوارها است. هر ساله طرح‌های جدید با توجه به محل نصب به بازار معرفی می‌شوند که شما می‌توانید از میان آن‌ها دست به انتخاب بزنید و آنچه کاملاً با سلیقه‌تان هماهنگ است را انتخاب کنید.

کناف سقف ساده

معرفی مدل‌های استفاده از کناف‌ها

به تفصیل پیش‌تر برای شما گفتیم که از کناف ها در کجاها استفاده می‌شود و ساختار آن‌ها به چه صورت است. در ادامه می‌خواهیم چندین مدل از استفاده از کناف ها در سقف‌ها و دیوارها را کمی برایتان مشخص‌تر تشریح کنیم. با مطالعه ادامه این متن شما می‌توانید بهترین انتخاب را هنگام سفارش مدل کناف برای سقف ساختمان خود داشته باشید.

کناف سقف پذیرایی: در خصوص خانه‌ها مهم‌ترین و چشمگیرترین بخش، محیط پذیرایی بخصوص کناف سقف پذیرایی است. تا چند سال پیش بیشتر برای دیزاین سقف پذیرایی از انواع گچ بری‌ها استفاده می‌شد. که البته در نوع خود بسیار زیبا و هنرمندانه هستند. اما استفاده از گچ بری‌ها نه تنها هزینه‌های گزافی برای شما به همراه دارد بلکه کمی قدیمی است و ممکن است با توجه به چینش‌های مدرن لوازم خانه چندان همخوانی خوبی نداشته باشد. با استفاده از کناف ها بخصوص کناف سقف پذیرایی کلاسیک و یا همان سقف کاذب در محیط پذیرایی می‌توانید علاوه بر افزودن به جذابیت محیط برای لوستر خود هم جایگاه ویژه‌ای تدارک ببینید.

البته مهم است که شما با توجه به ابعاد پذیرایی و یا لوستری که قصد استفاده از آن را دارید ویژگی‌های کناف سقف پذیرایی نصبی را انتخاب کنید. شما می‌توانید در کناف سقف پذیرایی از آیتم نور مخفی هم کمک بگیرید که به افزایش روشنایی و زیبایی محیط کمک به سزایی می‌کنند. پذیرایی و سقف پذیرایی خانه شما ویژگی‌های منحصر به خود را دارد که هر کدام انتخاب‌های متفاوتی را طلب می‌کند در زیر به چند نمونه از کناف سقف پذیرایی جدید اشاره می‌کنیم.

کناف سقف پذیرایی کوچک

 • کناف سقف پذیرایی مربع: شما می‌توانید به دو شکل اساسی از مدل کناف سقف پذیرایی جدید، کناف سقف پذیرایی مربع استفاده کنید. یکی اینکه سقف کاذب مربعی شکل را در وسط سقف و کمی پایین‌تر از سقف اصلی نصب کنید و یا می‌توانید دور تا دور سقف اصلی را کناف سقف پذیرایی جدید نصب کنید تا وسط سقف به شکل یک مربع خالی بماند. توصیه می‌شود در صورت استفاده از مدل کناف سقف پذیرایی مربع از لوسترهایی مربعی شکل استفاده کنید. به کار بردن نورهای مخفی یک تکه یا جداگانه در دورتا دور کناف می‌تواند جذابیت کناف سقف پذیرایی مربع را بیشتر کند.

کناف سقف پذیرایی ساده

 • کناف سقف پذیرایی مستطیل: حالت کناف سقف پذیرایی مستطیلی نیز مانند حالت قبل و کناف سقف ساده است و شما گزینه‌های یکسانی خواهید داشت. البته اگر می‌خواهید دور سقف اصلی را کناف بزنید در حالت کناف سقف پذیرایی مستطیلی به شما توصیه می‌شود در صورتی که ارتفاع واحد شما زیاد است از کناف به شکل طبقاتی استفاده کنید.

کناف سقف پذیرایی جدید

 • کناف سقف پذیرایی شخصی: اگر خانه شما کوچک است به شما توصیه می‌شود حتماً از کناف ها کم و بهینه استفاده مانند کناف سقف پذیرایی کلاسیک کنید به هیچ عنوان به سراغ کناف های طبقه طبقه نروید و سعی کنید چندان از سقف اصلی پایین‌تر نیایید. ویژگی مثبتی که نصب کناف در پذیرایی‌های کوچک دارد این است که شما می‌توانید با کار گذاری نور مخفی و تهیه یک لوستر کوچک‌تر هم نور لازمه را فراهم کنید و هم اینکه کاری کنید که خانه بزرگ‌تر به نظر برسد. انتخاب نوع و شکل کناف تا حد زیادی بستگی به چیدمان منزل شما هم دارد.

با توجه به دکور و تم خانه خود می‌توانید از انواع کناف سقف پذیرایی ساده، کناف سقف پذیرایی کلاسیک و مینیمال کناف استفاده کنید. برای کناف سقف پذیرایی ساده اغلب از انواع طرح‌ها برروی آن‌ها نیز استفاده می‌شود.

اگر صاحب یک خانه بزرگ با چینش تجملاتی هستید می‌توانید از کناف سقف پذیرایی ساده یا کناف ها با نقش برجسته و شلوغ استفاده کنید اما اگر محیط‌های ساده را ترجیح می‌دهید و یا فضای کوچکی در اختیار دارید توصیه ما به شما این است که از کناف هایی که بر روی آن‌ها طرح‌های مینیمال یا خطوط ساده نقش بسته است، استفاده کنید.

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

کناف سقف اتاق خواب‌ها: زمانی که شما می‌خواهید از کناف سقف اتاق خواب استفاده کنید لازم است که نکاتی که پیش‌تر گفته شد را در دستور کار خود قرار بدهید اما ویژگی متمایزی که وجود دارد در اتاق خواب‌ها مسئله کارگذاری نورهای مخفی بیشتر به چشم می‌آید و اهمیت بیشتری دارد توصیه ما به شما استفاده از نور مخفی‌های یک تکه و استفاده از سقف‌های کاذب در وسط سقف اصلی برای کناف سقف اتاق خواب است. همچنین شما می‌توانید از رنگ‌های برجسته‌تری برای دیزاین کناف ها در اتاق خواب بهره ببرید.

کناف سقف پذیرایی مربع

کناف سقف آشپزخانه: با توجه به معماری جدید آشپزخانه‌ها که اغلب آن‌ها اپن دار هستند، آشپز خانه یک فضای عمومی به حساب می‌آید پس سعی کنید هنگام انتخاب طرح کناف سقف آشپزخانه و پذیرایی، به هماهنگی آن با کناف سقف محیط‌های مجاور مانند پذیرایی و…. توجه کنید. در آشپزخانه‌ها با توجه به اینکه همیشه بحران جا برای نگه داری وسایل موجود است شما می‌توانید با تهیه کناف های مقاوم و دور تا دور یک فضای جدید و دور از دید برای نگه داری وسایلتان به وجود بیاورید. این نوع برای کناف سقف پذیرایی کوچک نیز مناسب است.

اگر از کناف سقف آشپزخانه در وسط سقف و یا از کناف سقف پذیرایی کوچک استفاده می‌کنید، به شما توصیه می‌شود از به کار بردن صفحات شیشه‌ای و یا شفاف در بخشی از کناف برای قرار دادن چراغ‌ها پشت آن استفاده نکنید چرا که به واسطه پخت و پز در آشپزخانه این صفحات شفاف به سرعت کثیف می‌شوند و تمیز کردن مداوم آن‌ها کاری سخت است البته انتخاب نهایی کناف سقف آشپزخانه و پذیرایی به عهده شما خواهد بود.

کناف سقف اشپزخانه و پذیرایی

کناف ها در سالن‌ها: نکته‌ای که بسیار مهم است این است که اگر شما قصد دارید از کناف های در محیط‌های کاری و اداری و یا در هتل‌ها استفاده کنید، انتخاب‌های شما باید کاملاً دور از انتخاب‌هایی که برای فضای خانه می‌کنید باشد. با توجه به تم محل کار و ابعاد آن شما باید سعی کنید کناف های شیک و ساده‌ای انتخاب کنید علاوه بر این در این دست محیط‌ها استفاده از نورهای مخفی جداگانه چندان جالب نیست. در خصوص هتل‌ها و یا سالن‌های اجتماعات شاید استفاده از کناف ها در ابعاد بزرگ‌تر و استفاده از طرح‌های شلوغ‌تر انتخاب بهتری باشد باز هم توصیه می‌کنیم نورهای مخفی و محل جاگذاری را با توجه به فضا و اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد تعیین کنید.

استفاده از کناف های دایره‌ای همانند کناف سقف آشپزخانه و پذیرایی در اطراف سقف و همراه کردن آن با لوسترهای بزرگ یکی از پیشنهادات مناسب برای سالن‌ها به خصوص لابی هتل‌ها است.

کناف سقف اتاق خواب

چرایی استفاده از کناف‌ها

کناف‌ها بخصوص کناف سقف آشپزخانه و پذیرایی همیشه محبوب بوده‌اند و مورد استقبال واقع شده‌اند اما این چند سال اخیر استفاده از آن‌ها بسیار بیشتر رواج یافته است. این افزایش به کار گیری تا حد زیادی وابسته به زیبایی نتیجه نهایی و امکان اعمال خلاقیت‌های بیشتر حین استفاده است اما فقط این موارد نیست. در واقع مهندسین با بهره وری هوشمندانه از ایده کناف ها توانسته‌اند بسیاری از مشکلات و مسائل را به سادگی کاهش داده و حل کنند در ادامه چند مورد از فواید استفاده از کناف ها در سازه‌ها را برایتان شرح می‌دهیم.

 • افزایش مقاومت در برابر زلزله: برای دستیابی به این ویژگی با کمک گچبرگ ها، نیاز است چند اصل مورد توجه قرار گرفته و رعایت شود. اول اینکه کیفیت گچبرگ ها و لایه‌ای که همراه با گچ استفاده می‌شود بالا بوده و استحکام آن نیز زیاد باشد. مسئله بعدی این است که نسبت استفاده از این کناف ها در کنار دیگر مصالح مهندسی شده باشد. با رعایت این اصول هنگام زلزله به دلیل انعطاف این گچ برگ‌ها و استحکامات به کار رفته ساختمان شما می‌تواند بدون آسیب خود را با لرزش‌ها هماهنگ کند.
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی: یکی از معضلات بزرگ در انواع سازه‌ها اتلاف انرژی در آن‌ها است. به کار بردن عایق‌های حرارتی اغلب برای سازندگان به صرفه نیستند اما با به کارگیری گچبرگ ها نه تنها توانسته‌اند عایق‌های حرارتی ایجاد کنند بلکه هزینه کمتری را هم صرف کرده‌اند. با استفاده از کناف ها دمای خانه یا سازه شما بهتر حفظ می‌شود.
 • عایق صوتی: با توجه به آپارتمان نشینی ها و مسئله تراکم بالای شهری وجود انواع عایق‌های صدا بسیار ضروری است که کناف ها این کار را به سادگی برای شما انجام خواهند داد.
 • حمل و نقل آسان: گچبرگ ها سبک هستند و شما برای جابه جایی آن‌ها نیاز به صرف هزینه‌های هنگفت نخواهید داشت. همین نکته نگهداری آن‌ها را نیز آسان‌تر می‌کند.
 • ساده و بی دردسر: استفاده از ملات‌هایی که بر پایه آب ساخته شده‌اند سخت است و همچنین به هم ریختگی‌های زیادی با خود به همراه دارد اما کناف ها مصالحی خشک هستند که به سادگی با پیچ و مهره‌ها محکم متصل می‌شوند بنابراین کار با آن‌ها ساده‌تر بوده و دردسرهای جانبی کمتری به همراه دارد.
 • قیمت مناسب: با توجه به اینکه این مصالح در داخل کشور و به وفور یافت می‌شوند، قیمت آن‌ها مناسب بوده است و از همه مهم‌تر خرید و دسترسی به آن‌ها بسیار ساده‌تر است.

نکات بسیار دیگری هم وجود دارد می‌توانیم در جهت ستایش کناف ها بگوییم اما مهم‌ترین‌ها را بازگو کردیم. دقت داشته باشید که کیفیت و اصول مهندسی را حتماً حین استفاده از گچبرگ ها رعایت کنید در غیر این صورت تمامی این ویژگی‌های مثبت خنثی شده و بی ارزش می‌شوند.

کناف سقف پذیرایی کلاسیک

خرید کناف سقف

 

1 – پانل کناف مدل RG 12.5 بسته 10 برگی

مشخصات کالا پانل کناف مدل RG 12.5 بسته 10 برگی

مشخصات پانل کناف مدل RG 12.5 بسته 10 برگی

 • ابعاد : 1.25*120*250 سانتی‌متر
 • وزن : 30000 گرم
 • جنس : صفحه روکش دار گچی
 • سایر توضیحات : مساحت هر برگ پانل 3 متر مربع می باشد

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-1411081/%D9%BE%D8%A7%D9%86%D9%84-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%81-%D9%85%D8%AF%D9%84-rg-125-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-10-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%DB%8C” text=”پانل کناف مدل RG 12.5 بسته 10 برگی”]

 

2 – پانل کناف مدل RG 9.5 بسته 10 برگی

مشخصات کالا پانل کناف مدل RG 9.5 بسته 10 برگی

مشخصات پانل کناف مدل RG 9.5 بسته 10 برگی

 • ابعاد : 1.25*120*250 سانتی‌متر
 • وزن : 27000 گرم
 • جنس : صفحه روکش دار گچی
 • سایر توضیحات : مساحت هر برگ پانل 3 مترمربع می باشد

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-1411092/%D9%BE%D8%A7%D9%86%D9%84-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%81-%D9%85%D8%AF%D9%84-rg-95-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-10-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%DB%8C” text=”پانل کناف مدل RG 9.5 بسته 10 برگی”]

 

3 – پانل کناف مدل FR12.5 بسته 10 برگی

مشخصات کالا پانل کناف مدل FR12.5 بسته 10 برگی

مشخصات پانل کناف مدل FR12.5 بسته 10 برگی

 • ابعاد : 1.25*120*250 سانتی‌متر
 • وزن : 30000 گرم
 • جنس : صفحه روکش دار گچی ضد حریق
 • سایر توضیحات : مساحت هر برگ پانل 3 متر مربع می باشد

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-1411086/%D9%BE%D8%A7%D9%86%D9%84-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%81-%D9%85%D8%AF%D9%84-fr125-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-10-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%DB%8C” text=”پانل کناف مدل FR12.5 بسته 10 برگی”]

جمع بندی

زمانی که در مورد کیفیت ساخت سازه‌ها و همچنین فضا سازی درون آن‌ها صحبت می‌کنیم لازم است به روز و آگاه باشیم. محیط‌های خانه و محل کار می‌توانند بر روی حالت روحی و روانی و کیفیت عملکرد ما تأثیر گذاشته و تبعات مثبت و منفی بسیاری برایمان داشته باشند. یکی از ایده‌هایی که برای دیزاین سقف‌ها به کار می‌رود و تأثیر بسزایی بر روی زیبایی و هماهنگی نور محیط می‌گذارد کناف ها هستند. کناف ها لایه‌هایی از گچ به همراه دیگر مصالح مانند فوم‌ها هستند که در ساختمان سازی به عنوان دیوار کاذب و یا سقف کاذب بهره وری می‌شوند. استفاده از آن‌ها به عنوان سقف کاذب جنبه زیبایی داشته و می‌تواند جایگزینی بسیار مناسب برای گچ بری‌ها باشد.

شما می‌توانید کناف سقف را با توجه به ویژگی‌های سازه خود در طرح‌ها و ابعاد متفاوت سفارش دهید و اجرا کنید. در کنار مدل‌های مختلف شما می‌توانید به کمک جاسازی لامپ‌ها و چراغ‌ها در کناف ها از آیتم نور مخفی نیز بهره مند شوید و بدین شکل نورپردازی فضای خود را جذاب‌تر کنید. استفاده از کناف ها در سازه‌ها می‌تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد که البته رسیدن به این اثرات مثبت مستلزم به کارگیری هوشمندانه این محصولات است. فراموش نکنید کیفیت نیز همیشه حرف اول را می‌زند.

منابع:

 • http://www.etehadomran.ir/en/News/44/Different-Knauf-structures
 • https://www.knauf.com/en/products-and-references/worldwide-references/europe/germany/
 • https://www.knaufamf.com/en-tmp/product-range/system-solutions/ceiling-rafts/
 • https://www.knaufarmstrong.com/en-ua/integrated-ceilings-solutions/axiom-canopy.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *