محتوای بلاگری

مدل‌های بسیار شیک کاغذ دیواری+راهنمای خرید

مدل‌های بسیار شیک کاغذ دیواری+راهنمای خرید

مدل‌های بسیار شیک کاغذ دیواری+راهنمای خرید مدل‌های جدید کاغذ دیواری سه بعدی و جدید و مد روز و پوستر برای تزئین دیوار خانه و محل کار . قیمت خرید کاغذ دیواری در ایران و ارزان و گران‌ترین نوع کاغذ دیواری‌های بازار .

کاغذ دیواری نوع رایجی از پوشاننده‌های سطوحِ گچی دیوارها است، که در طراحی دکوراسیون نقش اصلی و پشت زمینه‌ی دکوراسیون داخلی را دارد که با توجه به نقش و نگارهای بسیار متنوع، توانسته خود را در مقایسه با رنگ‌های ساختمانی، تبدیل به پوششِ برتر و حرفه‌ای‌تر کرده باشد. کاغذ دیواری‌ها بصورت در دسته بندی‌های کاغذ دیواری‌های مدرن و کاغذ دیواری‌های پذیرایی و کاغذ دیواری اتاق خواب و کاغذ دیواری‌های ساده و ارزان و… بسته به نوع استفاده و خواستِ مشتریان و طراحان دکوراسیون داخلی در دسترس است.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

در بازار مدرن و متنوعِ طراحی‌های دکوراسیون داخلی مکمل‌های زیادی برای سطوح دیوارها وجود دارد، با این حال کاغذ دیواری سه بعدی گزینه بسیار رایج و پرطرفداری در بین سایر کاغذ دیواری جدید دارد. کاغذ دیواری سه بعدی با سایه‌ها و بافت‌ها و طیف گسترده‌تر رنگی، و الگوهای کمی پیچیده‌تر، که از آن تحت عنوان 3D یاد می‌شود، قادر به تغییر شکلِ هر نوع فضای داخل ساختمان و اتاق هستند تا آنها را بیش از آن چیزی که هستند زیبا به نمایش در بیاورد.

تصور کنید که شما در اتاق نشیمن محل کار یا خانه مسکونی خود طرح‌هایی از یک چراغ روشن در خیابان یا منظره‌ای از یک کوهستان یا جنگل را داشته باشید.

شاید بخواهید بدانید تفاوت کاغذ دیواری سه بعدی با کاغذ دیواری ساده چیست؟ واقعیت این است که در این نوع، تولیدکنندگان از فناوری خاصی استفاده می‌کنند که به آن اثر استریوسکوپی گفته می‌شود. برای رسیدن به توهم حجم تصویر، از حداکثر سایه و رنگ استفاده می‌شود. یعنی به نظر شما می‌رسد که عکس روی دیوار واقعاً عمق دارد.

کاغذ دیواری جدید

بنابراین، کاغذ دیواری‌های معمولی می‌توانند به سادگی تصویری واقع بینانه منتقل کنند. در مقابل اما نوع کاغذ دیواری سه بعدی حتی فراتر رفته و اجازه ایجاد بافت تصویر یا عکس را می‌دهد.

آن‌ها عمدتاً به دلیل طیف گسترده‌ای که دارند ارتباط خود را با چشم و ذائقه‌ی زیبایی شناسی افراد از دست نداده‌اند. سایه‌ها، الگوها و بافت‌های مختلف به شما این امکان می‌دهد یک طراحی داخلی واقعاً با کیفیت ایجاد کنید. این نوع از کاغذ دیواری جدید در شکل‌های متنوعی مانند طبیعت، مناظر شهری

نقاشی، حیوانات (پرندگان، حشرات، حیوانات وحشی) تقلید از سایر سطوح (آجرکاری یا چوب طبیعی) اشیاء و الگوهای هندسی هستند.

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری سالن پذیرایی از این جهت اهمیت زیادی دارد که باید با نور محیط شما سازگار بوده همچنین نمایی کلی از آنچه که شما به‌عنوان چیدمان و لوازم خانه دارید را نمایندگی کند. به این مفهوم که در یک چیدمان کلاسیک یا سلطنتی، بهتر است از رنگ‌هایی مثل طلایی و طرح‌هایی مجلل استفاده کرد و یا در یک اتاق پذیرایی ساده با لوازمِ فانتزی، از رنگ و طرح‌هایی استفاده کرد که سادگی و سبُکیِ لازم را برای رساندن مفهوم فانتزی داشته باشد. در انتخاب کاغذ دیواری‌های پذیرایی باید به اندازه و سایزِ دیوارهای فضای موردنظر و عمقِ میدانِ سالن توجه کرد و آن را نسبت به ارتفاع کف تا سقف سنجید. در این حالت باید طرحی را انتخاب کرد که از نظرِ بصری حس خوبی را به ما القا کرده و جلوه‌های زیبایی شناسی، در اندازه‌ی موردنظر ما رعایت شود.

کاغذ دیواری پذیرایی از آن جهت دارای اهمیت است که اغلب خانه‌های مسکونی یا اماکن و هتل‌ها و دفاتر بزرگ سازمانی، دارای اتاق‌های مجزا و در بعضی موارد شیک و مجلل برای پذیرایی هستند. از آنجایی که این نوع تغییر دکوراسیون با وجود نقش بسزای آن در تغییر و دگرگونی شکل محیط، از نظر هزینه نیز بصرفه است و این امکان را می‌دهد تا فضای میزبانی و پذیرایی خود را حتی در مواقع نیاز چندین بار نو و بروز کنیم. این مسئله در میان رستوران داران امری بسیار عادی است. اینکه کاغذ دیواری پذیرایی با در نظر گرفتن شکل و سبکِ اتاق‌های پذیرایی می‌تواند از شکل کلاسیک و لوکس یا رسمی و شیک بسته به نوع فضا متغیر باشد.

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری اتاق خواب

در مورد اتاق خواب باید سعی کنید تا اتاق خواب خود را با طرح‌های دارای آرامش ایجاد کنید. کاغذ دیواری اتاق خواب شما باید هم حسِ لذتِ یک استراحت بعد از یک روز کاری را به شما بدهد، هم در یک روز تعطیل بتوانید در فضای شیکِ آن به کارهای روزمره‌ی خود برسید. چه شکلی تخیلی از بهشت با طراحی شکوفه دار و گل دار انتخاب کنید، چه یک الگوی جسورانه و منحصر به فرد را برای تکمیل طرح رنگی خود انتخاب کنید، مجموعه تصاویر کاغذ دیواری اتاق خواب باید اول متناسب با سلیقه‌ی خودتان باشد تا با آن ارتباط حسی برقرار کنید. طیف گسترده‌ای از کاغذ دیواری اتاق خواب لوکس و سنتی موجود در بازار به شما الهام می‌دهد و ایده‌هایی را که برای کمک به شما در ایجاد فضای آرامش بخش و عاری از استرس و احساس فرار از زندگی به شما کمک می‌کند، به شما ارائه می‌دهد.

کاغذ دیواری اتاق خواب را اول و قبل از انتخاب و نهایی کردنِ خودِ اتاق خواب انتخاب کنید چون ممکن است شکل موردنظر شما با شماتیک و معماریِ اتاق خواب تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال یک تصویر با نقوشِ تیره رنگ شاید برای یک اتاق خواب پشت به آفتاب مناسب نباشد و حسِ تیرگی و خفگی در فضا را ایجاد کند. در این حالت باید سعی کنید با ایجاد هارمونی در اتاق، یک کاغذ دیواری اتاق خواب متناسب با زاویه تابش نور را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری مدرن

وقتی نوبت به کاغذ دیواری مدرن و معاصر می‌رسد، سبک‌های بسیار متنوعی وجود دارد که می‌توانید برای متناسب با نوع استفاده‌تان از یک فضای ساختمان، از آن استفاده کنید. طرح‌های هنری با شکل انتزاعی و نقاشی‌های هندسی و خط‌های موازی ساده‌ای که با رنگ‌های مدرنی مثل خاکستری و سرمه‌ای در آمیخته باشند یک جلوه‌ی بصری پیچیده و در عین حال دلچسب را ایجاد می‌کند. کاغذ دیواری مدرن از خط ظرافت شیک و زرق و برق کامل برخوردار است.

این طرح‌های نو تغییری تازه در الهامات طراحی ایجاد می‌کند، که اغلب با یک ظاهر تمیز، رنگ‌های ساده را زنده می‌کند. کاغذ دیواری مدرن با تنظیم بیشترین طراحی مد و روندهای رنگی، هندسی، بافت و سایر موارد، به جذابیت‌های فضای محل زندگی شما کمک می‌کند.

باید دقت کنید تا در انتخاب کاغذ دیواری مدرن به تأثیر شکل‌های هندسی در آرامش محیط توجه کنید. چون اشکال هندسی دارای انرژی‌های مجزا و متفاوت نسبت به هر محیط هستند.

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

اتاق نشیمن احتمالاً یکی از پرکاربردترین اتاق‌های خانه شماست و کاغذ دیواری پشت تلویزیون در اتاق نشیمن می‌تواند عملکردهای بسیاری را به عهده داشته باشد. همچنین نحوه استفاده معمول از اتاق نشیمن می‌تواند به تعیین نوع دکوراسیون مورد نظر شما در فضا کمک کند. اگر اتاق نشیمن شما محل قرار گرفتن سیستم تصویری شماست، شما می‌توانید منظره‌ی کاغذ دیواری پشت تلویزیون خود را به‌صورت چشم نواز تری خلق کنید. در مدل‌های رایجی که در باره‌ی کاغذ دیواری‌های پشت تلویزیون در سایت‌های طراحی دکوراسیون جهانی اغلب مشاهده می‌شود، اشکالِ ساده و طرح‌های خلوت و چشم نواز بیشتر جلب توجه می‌کند.

البته رنگ بدنه و قاب تلویزیون هم باید تناسب با رنگ پس زمینه‌اش داشته باشد، بیشتر نمایشگرهای موجود در بازار بدون قاب و یا با قاب سیاه رنگ هستند که بازهم بسته به سایز و اندازه‌ی قاب تصویر آن باید با کاغذ دیواری‌های پشت تلویزیون رنگ پیش زمینه‌ی خود هارمونی ایجاد کند و نورِ خروجی را با سطح شفافیتِ پس زمینه متناسب کند.

کاغذ دیواری ساده

البته که کاغذ دیواری ساده فقط به معنای یک کاغذ دیواری بی طرح و نقشه نیست. هر چند اگر به دنبال یک بوم ساده برای به نمایش گذاشتن دکوراسیون منزل خود هستید، یک طرح کاغذ دیواری ساده یا رنگ یکپارچه بهترین راه حل است. این تصاویر پس زمینه تک رنگ دارای طیف وسیعی از رنگ‌ها از جمله سایه‌های خنثی یا روشن هستند تا به شما کمک کنند جلوه رؤیایی خود را به دست آورید کاغذ دیواری ساده برای کسانی که درجه‌ای از روشنایی زیاد را نمی‌خواهند و کاغذ دیواری برجسته‌ی ساده برای کسانی که به دنبال عمق اضافی هستند، مناسب است.

رنگ‌های روشن به باز شدن هر فضایی کمک می‌کنند و توجه‌ها را به وسایل و دکوراسیون شما جلب می‌کند. کاغذ دیواری ساده با سایه‌های روشن آبی، زرد و صورتی چشمگیرتر هستند و مهمانان شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به کاغذ دیواری ساده خود مقداری بافت اضافه کنید. کاغذ دیواری‌های براق و طرح‌های فلزی به خوبی در اتاق خواب شما جلوه می‌کنند تا با درخششی گرم و آرام نور را از اطراف برگردانند. در حالی که کاغذ دیواری با بافت کوارتز پیچ و تاب بالایی به طرح کاغذ دیواری ساده می‌دهد که برای محل غذاخوری شما ایده آل است.

کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه

طرح‌های گل دار از آبرنگ انتخاب محبوبی برای کاغذ دیواری دخترانه برای اتاق بچه‌ها است زیرا به فضای داخلی کلی، جلوه‌ای عاشقانه و لطیف در عین حال مدرن می‌بخشد. شما می‌توانید طرح رنگ صورتی را برای فضای اتاق خواب دخترانه انتخاب کنید یا یک موضوع خاص مانند یک شخصیتِ کارتونی سریالی را انتخاب کنید. یا برای دختران بزرگ و نوجوان کاغذ دیواری دخترانه در رنگ‌های بنفش و رز طلایی با شکوه و نقاشی دیواری دیواری تک شاخ یا عروس دریایی تزئین کنید که فضای آنها را به یک قلمرو شاهزاده تبدیل کنید.
کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه باید طراحی مدرن و رنگ‌های شاداب را با هم ترکیب کند و یک احساس نشاط آور ایجاد کند خصوصاً اگر اتاق از سمت بیرونی نور گیری کمتری داشته باشد. فضاهای تیره از نظر روانشناسی در سنین کودکی و نوجوانی روی دختر خانم‌ها، ممکن است در آینده احساسات ناخوشایندی را در پی داشته باشد.

کاغذ دیواری برای اتاق خواب دختران تأثیر بسیاری در هوش ذکاوت و انگیزه و در نهایت خلاقیت آنها دارد. کاغذ دیواری برای اتاق خواب را کاملاً امری جدی در نظر بگیرید.

کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر

اتاق خواب مکانی است که زوجین برای تقسیم پیوند خود با یکدیگر دارند و مکانی است که با رنگ بندی زیبا و تختخواب دنج و راحت خود، زن و شوهر را مجذوب خود می‌کند. جزئیات کوچک مانند کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر، این مکان را برای زوجین به مکانی دلپذیر و دوست داشتنی تبدیل می‌کند تا خاطرات زندگی مشترک خود را رقم بزنند. انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر برای رنگ آمیزی یا تزیین کاغذ دیواری برای اتاق خواب دونفره تعادل شما را در اتاق حفظ می‌کند. هر رنگ معنای متفاوتی دارد و بر روحیه تأثیر می‌گذارد.
رنگ صورتی مورد علاقه همه زوج‌ها است، زیرا اتاق را رمانتیک‌تر می‌کند و با رنگ‌های بسیار قوی‌تر یا واضح‌تر، جلوه‌های مختلفی را ایجاد می‌کند.

رنگ دیگر کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر که می‌تواند شعله را برای زن و شوهر روشن کند قرمز است، زیرا این نماد شور است. اگرچه لحنی پر جنب و جوش است.

کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر در رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، سفید و قهوه‌ای گزینه‌هایی هستند که ظرافت و مدرنیته را در محیط ایجاد می‌کنند. زوج‌های جوان برای گرفتن گرما ایده آل هستند و فضای صمیمی‌تری را ایجاد می‌کنند.

کاغذ دیواری اتاق زن و شوهر

قیمت کاغذ دیواری

در بیشتر موارد، کاغذ دیواری تقریباً همیشه گران‌تر از رنگ است. با وجود تفاوت در هزینه، کاغذ دیواری به عنوان یک گزینه تزئین جذاب برای بسیاری از اتاق‌های خانه دوباره مورد توجه قرار گرفته است. اینکه قیمت کاغذ دیواری برای شما چقدر تمام شود، تشخیص آن آسان نیست. هزینه کل نصب کاغذ دیواری به میزان اتاق، نوع کاغذ، میزان کار آماده سازی مورد نیاز و تصمیم گیری در مورد استخدام یک متخصص بسیار بستگی دارد.
قیمت کاغذ دیواری معمولاً با افزایش دوام و هزینه ساخت نوع کاغذ افزایش می‌یابد. کاغذ و نقاشی دیواری سفارشی ممکن است گران‌تر از کاغذ پارچه‌ای وینیل یا ورق جامد معمولی باشد. کاغذ دیواری بافته شده از چمن بسیار گران‌تر از وینیل است زیرا از مواد طبیعی ساخته شده و بافته می‌شود.

فقط به خاطر داشته باشید، قیمت کاغذ دیواری هر رول است، اما باید به مقدار دو رول سفارش داده شود. به این دلیل که کاغذ دیواری فقط به صورت رول دوتایی ارائه می‌شود. بنابراین، هنگام تهیه بودجه از پروژه دکوراسیون بعدی خود، آن را در نظر بگیرید.

کاغذ دیواری ارزان

قبل از غربال کردن هزاران گزینه از گزینه‌های کاغذ دیواری ارزان موجود در بازار و قطعاً قبل از علاقه مند شدن به یک الگوی خاص، باید مطمئن شوید که کاغذ دیواری انتخاب درستی برای اتاق مورد نظر است.
(هیچ دلیلی برای این کار وجود ندارد که فقط به خاطر چاپِ نامناسبِ نمونه‌ای بی کیفیت متوجه شوید که فضای اتاق برای کاغذ مناسب نیست) بیشترین توجه ممکن است به نظر برسد که باید هنگام تمایل به طراحی‌های خاص کاغذ باشد، اما مؤلفه‌های مهم‌تری اساسی در اینجا وجود دارد که سوای از قیمت فضا و خصوصیات کاغذ دیواری است شما باید قبل از توجه به شکل و چاپِ یک کاغذ دیواری ارزان قیمت، به مواردی مثل متراژ اتاق و سالن و نسبتِ آن با طول و عرض‌های ارائه شده توجه کنید. همچنین جنس و بافتِ کاغذ دیواری ارزان قیمت ممکن است مقاومت کمتری داشته باشد.

کاغذ دیواری ارزان

جمع بندی

با توجه علمی شدن و جدیتِ بیشترِ مسائل مربوط به مد و دکوراسیون در سال‌های اخیر اگر قصد بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود را دارید، حتماً سعی کنید تا از متدهای روز پیروی کنید، در این مطلب سعی بر این داشتیم تا شما را با کاغذهای دیواری سه بعدی، و کاغذ دیواری مدرن آشنا کنیم. هرکدام از این کاغذهای دیواری باید با توجه به نیازِ فردی و در راستای شخصی سازی سلایق در مورد مناسب استفاده شود. کاغذ دیواری‌های اتاق خواب یا پشت تلویزیون شما می‌تواند شامل انواع مختلفی که از آنها سخن گفتیم باشد اما انتخاب طرح و رنگ و قیمت کاغذ دیواری ارزان یا ساده یا بر عهده و تشخیصِ دیزاینرها و طراحانِ دکوراسیون بوده و یا مستقیماً به یک ذهن خلاق و ایده پرداز در هر خانه یا سازمان و مکانِ عمومی و خصوصی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *