محتوای بلاگری

قدرتمندترین ضد عفونی کننده‌ برای مقابله با کرونا + راهنمای خرید

قدرتمندترین ضد عفونی کننده‌ برای مقابله با کرونا + راهنمای خرید

قدرتمندترین ضد عفونی کننده‌ ضد عفونی کننده سطوح,ضد عفونی کننده سبزیجات,ضد عفونی کننده زخم,ضد عفونی کننده نانو نقره,ضد عفونی کننده پدالی,ضد عفونی کننده غیر الکلی,ضد عفونی کننده های بیمارستانی,ضد عفونی کننده سپتاتک

ضد عفونی کردن دست و سطوح برای جلوگیری از بیماری‌های مختلف ضروری است. در یک سال گذشته با شیوع ویروس کرونا و نحوه انتقال آن میزان مصرف مواد ضد عفونی بسیار افزایش یافته است. ضد عفونی کننده‌های مختلف به شکل‌های مختلف مایع، ژل، اسپری و … در بازار وجود دارد که باعث پاک شدن هر گونه آلودگی از دست یا سطوح و از بین رفتن ویروس کرونا می‌شوند. در این مقاله در مورد انواع مواد ضد عفونی کننده و بهترین نمونه‌های آن برای از بین ویروس کرونا صحبت می‌کنیم.

ضد عفونی کننده چیست

ویروس کرونا

بیماری COVID-19 یک بیماری عفونی است که توسط ویروس کرونا ایجاد شده است. بیشتر افراد آلوده به ویروس COVID-19 بیماری تنفسی خفیف تا متوسط را تجربه کرده و بدون نیاز به درمان خاص بهبود می‌یابند. افراد مسن و کسانی که دارای مشکلات پزشکی زمینه‌ای مانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، بیماری مزمن تنفسی و سرطان هستند، با مشکلات جدی‌تری روبرو می‌شوند.

بهترین راه پیشگیری و کاهش سرعت انتقال، آگاهی کافی از ویروس COVID-19، بیماری ناشی از آن و نحوه انتشار آن است. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ابتلا شستن مکرر دست‌ها با مواد شوینده و استفاده از مواد ضد عفونی کننده است. ویروس COVID-19 در هنگام سرفه یا عطسه فرد آلوده، عمدتا از طریق قطرات بزاق یا ترشح از بینی پخش می‌شود، بنابراین بهتر است هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانید.

تاثیر مواد قدرتمندترین ضد عفونی کننده‌ بر ویروس کرونا

تقریباً هر محیطی روی کره زمین حاوی باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها است. نکته جالب این است که در یک اینچ مربع از پوست انسان بیش از 600000 باکتری وجود دارد. بیشتر باکتری‌ها برای انسان بی ضرر هستند. اما ارگانیسم‌های ایجاد کننده بیماری – که عوامل بیماری زا نامیده می‌شوند – می‌توانند خطرناک یا حتی کشنده باشند.

قدرتمندترین ضد عفونی کننده‌ یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای از بین بردن ویروس‌ها و مقابله با انتشار بیماری‌های عفونی است. بر اساس تحقیقات انجام شده ماده ضد عفونی باید حداقل دارای 70 درصد الکل بوده تا به طور کامل ویروس را از بین ببرد. برخی مواد غیر الکل نیز وجود دارند که برای جلوگیری از ایجاد حساسیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویروس‌ها نسبت به باکتری‌ها مقاومت بسیار بالاتری در مقابله با مواد ضد عفونی کننده دارند. لایه خارجی ویروس کرونا به صورتی است که در تماس با الکل از بین می‌رود. این نکته نشان می‌دهد محصولات خانگی که دارای ترکیب مشخص و یا دارای الکل نباشند قادر به از بین بردن ویروس کرونا نیستند. مواد شوینده با ترکیب مشخص نیز ویروس کرونا را از روی دست‌ها و سطوح پاک می‌کنند.

انواع مواد قدرتمندترین ضد عفونی کننده‌

قدرتمندترین ضد عفونی کننده‌های شیمیایی با توجه به نحوه عملکرد آنها تعریف می‌شوند و می‌توانند به طور کلی به دو گروه اکسید کننده و غیر اکسید کننده تقسیم شوند. مواد ضد عفونی کننده اکسید کننده مانند هیپوکلریت سدیم، اسید پراستیک و پراکسید هیدروژن به کلیه مواد سلولی حمله کرده و عملکرد میکرو ارگانیسم را متوقف می‌کنند.

انواع ضد عفونی کننده

 • هیپوکلریت سدیم

هیپوکلریت سدیم در برابر انواع میکرو ارگانیسم‌ها بسیار موثر است. در مقایسه با سایر مواد ضد عفونی کننده ارزان است و کارایی آن به pH محصول بستگی دارد. در نگهداری این ماده دقت کنید زیرا به طور طبیعی کلر موجود را از دست می‌دهد (با تبدیل به کلرید سدیم) و به طور کلی باید در مدت 3 ماه از زمان تولید استفاده شود. در صورت نگهداری در معرض تابش مستقیم آفتاب میزان کلر موجود در آن کاهش می‌یابد. همچنین باید جدا از سایر مواد شیمیایی، به ویژه اسیدها نگهداری شود، زیرا در صورت مخلوط شدن این دو محصول، گاز کلر کشنده آزاد می‌شود.

 • دی اکسید کلر

دی اکسید کلر عمدتا برای ضد عفونی سیستم‌های آب استفاده می‌شود اما برای ضد عفونی سطوح نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مواد در صورت کنترل شده‌ای تولید می‌شوند: کلر با کلریت، اسید با هیپوکلریت و کلریت، اسید با کلریت یا استفاده از فرم تثبیت شده دی اکسید کلر

تمام روش‌های فوق باید با استفاده از سیستم‌های دوز مخصوص با رعایت نکات ایمنی انجام شود. مزایای اصلی دی اکسید کلر به عنوان ضد عفونی کننده عبارتند از: طیف گسترده‌ای از فعالیت در غلظت‌های پایین، اقدام سریع کشتن میکروبی، دوز قابل اطمینان و به طور خودکار کنترل می‌شود، به راحتی با مواد آلی واکنش نشان نمی‌دهد و باعث تولید محصولات جانبی اکوتوکسیک می‌شود.

 • الکل‌ها

در مواردی که نیاز به تمیز کردن و ضد عفونی در سطوح کاملاً خشک، مانند نانوایی یا بسته بندی حساس یا تجهیزات الکترونیکی باشد، استفاده از اسپری یا دستمال مرطوب بر پایه الکل بسیار مفید می‌شود. این محصولات به طور معمول ترکیبی از الکل، QAC یا تریامین و احتمالاً مواد افزودنی شوینده ملایم هستند که برای ایجاد ضد عفونی خوب در محیط آلوده فرموله شده‌اند.

 • ترکیبات آمونیوم کواترنر (کوات)

به دلیل هزینه کم و تاثیر سریع آن‌ها در برابر طیف وسیعی از میکروارگانیسم‌ها، گزینه بسیار مناسبی برای گندزدایی در بیمارستان و مراکز درمانی است. کوات‌ها را می‌توان با انواع شوینده‌ها فرموله کرد تا هم توانایی تمیز کنندگی و هم ضد عفونی کنندگی را داشته باشد. ضد عفونی کننده Nyco’s Sani-Spritz Spray RTU نمونه‌ای از یک ضد عفونی کننده مبتنی بر quat است که هم قدرت تمیز کنندگی دارد و هم بسیاری از باکتری‌ها و ویروس‌های رایج و خطرناک (از جمله پاتوژن‌های در حال ظهور و SARS-CoV-2) را از بین می‌برد.

 • ترکیبات کلر

مجموعه‌ای از ارگانیسم‌ها از جمله ویروس‌های مقاوم را از بین می‌برد و برای تمیز کردن سطوح مختلف بسیار توصیه می‌شود. مواد ضد عفونی کننده بر پایه کلر ارزان بوده و زمان تاثیرگذاری آن‌ها نسبتاً سریع است، با این وجود اگر طبق دستورالعمل استفاده نشوند، می‌توانند خورنده باشند و باعث تغییر رنگ و همچنین تحریک پوست شوند. ضد عفونی کننده کلر II یک نمونه از مواد ضد عفونی کننده کلر است که برای استفاده در محیط‌های مراقبت های بهداشتی و فرآیند آماده سازی غذا ایده آل است.

ضد عفونی کننده‌های مبتنی بر الکل همچنین برای استفاده به عنوان ضد عفونی کننده‌ها پس از شستشوی دست، با غلظت 60 تا 70٪ الکل ایجاد شده‌اند. این فرمول‌ها بسیار سریع عمل می‌کنند. به دلیل اشتعال پذیری الکل‌هایی مانند اتانول و ایزو پروپانول، دو الکلی که معمولاً در این محصولات استفاده می‌شوند، از این مواد باید با احتیاط استفاده کرد.

بهترین ضد عفونی کننده‌های دست و سطوح

استفاده از انواع مختلف ضد عفونی کننده‌های مناسب به طور منظم در سطح محل زندگی شما در جلوگیری از شیوع بیماری‌ها و بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزا و COVID-19 بسیار مهم است. از آنجا که انواع مختلفی از مواد ضد عفونی کننده در بازار وجود دارد، آشنایی با نحوه کار آنها از جمله جوانب مثبت و منفی آنها مهم است، تا بتوانید آگاهانه در مورد نحوه بهترین روش ضد عفونی و محافظت از خود تصمیم بگیرید.

بهترین ضد عفونی کننده

 • ضد عفونی کننده لطیفه

محلول ضد عفونی کننده سطوح لطیفه یکی از محصولات بسیار قوی برای ضد عفونی سطوح مختلف است. قبل از استفاده از این محصول ابتدا سطح را از آلودگی‌های قابل رویت پاک کنید. بعد از پاک شدن یک دستمال مناسب را به این محلول آغشته کرده و سطح را به طور کامل پاک کنید.

 • ضد عفونی کننده سطوح دتول

محلول‌های ضد عفونی کننده سطوح دتول در حجم‌ها و کاربردهای مختلف وجود دارد. این محصول تمام آلودگی‌ها و ویروس‌هایی که با چشم قابل رویت نیستند از روی سطوح پاک می‌کند. درصد رضایت بالایی را به همراه داشته و از محصولات پر فروش می‌باشد.

 • ژل ضد عفونی کننده دست دتول

برند دتول علاوه بر محصولات مناسب سطوح ژل‌های ضد عفونی کننده دست نیز تولید و به بازار عرضه کرده است. ژل ضد عفونی کننده سریع دست دتول مدل Original یکی از قوی‌ترین و موثرترین محلول‌های ضد عفونی و شوینده دست است که بدون نیاز به آبکشی تمام آلودگی‌های سطح دست را پاک می‌کند.

 • ضد عفونی کننده دست سپتاتک

محلول ضد عفونی کننده دست سپتاتک محلولی کاملا قوی و کاربردی برای پاک کردن دست و انواع سطوح می‌باشد. این محلول از 70 درصد اتانول ساخته شده که به طور کامل ویروس‌ها و آلودگی‌ها را از بین می‌برد. اثر ضد ویروسی و ضد باکتری بسیار بالایی داشته و هیچ گونه حساسیتی برای افراد ایجاد نمی‌کند. همچنین با استفاده از فرمولاسیون ویژه تمام عوارض جانبی این محصول را به حداقل رسانده‌اند. این محلول با تمام پوست‌ها سازگار بوده و دارای مواد نرم کننده نیز می‌باشد.

 • ضد عفونی کننده کنز

محلول ضد عفونی کننده کنز مدل GR3 یکی از محصولات بسیار مفید برای از بین بردن آلودگی‌ها و عوامل بیماری زای سطوح است. این محلول برای انواع سطوح و لباس‌های مختلف مفید است. این محلول خاصیت گندزدایی بسیار بالایی دارد. برای استفاده از این محلول بهتر است سطح را از آلودگی‌های قابل رویت پاک کرده و آب کشی نمایید. سپس به میزان لازم برای سطح‌های مختلف از این محلول با آب مخلوط کرده و بر روی سطح قرار دهید. پس از پنج دقیقه سطح مورد نظر را آبکشی کنید. برای انواع سطوح مختلف از جمله راه‌پله، کف خانه، نرده‌ها، سرویس بهداشتی، سالن‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • ژل ضد عفونی کننده شون

شون نیز یکی از برندهای شناخته شده در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی است. ژل ضد عفونی کننده دست شون یکی از محصولات بسیار پر کاربرد برای از بین بردن انواع ویروس‌ها و آلودگی‌های مختلف دست است. این محلول نیاز به آبکشی نداشته و در هر زمان و مکان به راحتی قابل استفاده است. این ژل حاوی اتانول است و با دارا بودن مواد نرم کننده سبب مرطوب شدن و طراوت پوست دست شما می‌شود.

 • ضد عفونی کننده بانو

یکی دیگر از برندهای خوب و با کیفیت در زمینه محصولات بهداشتی بانو است. این برند نیز محصولات مختلفی برای ضد عفونی دست و سطوح تولید کرده است. محلول ضد عفونی کننده بانو طلائی یکی از محصولات ضد عفونی کننده قوی است که تمام باکتری‌ها و ویروس‌های دست شما را از بین می‌برد. این محلول نیز بعد از استفاده نیاز به آبکشی نداشته و استفاده از آن بسیار آسان است.

برخی از دسته مواد ضد عفونی کننده سمی و برخی دیگر خورنده هستند، اما برخی دیگر بوی نامطلوبی دارند. حتما قبل از خرید ضد عفونی کننده دست و استفاده از آن سمی بودن و میزان اشتعال پذیری محصولات و همچنین هرگونه توصیه تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) برای ضد عفونی کننده‌هایی که استفاده می‌کنید را بررسی کنید. مطمئن باشید که یک ضد عفونی کننده به سطحی که برای آن در نظر گرفته شده آسیب نمی‌رساند.

خرید ضد عفونی کننده کرونا

 

1 – محلول ضد عفونی کننده دست افروز کد 01 حجم 500 میلی لیتر

مشخصات کالا محلول ضد عفونی کننده دست افروز کد 01 حجم 500 میلی لیتر

مشخصات کلی محلول ضد عفونی کننده دست افروز کد 01 حجم 500 میلی لیتر

 • حجم : 500 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی : ندارد
[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3620633/%D9%85%D8%AD%D9%84%D9%88%D9%84-%D8%B6%D8%AF-%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DA%A9%D8%AF-01-%D8%AD%D8%AC%D9%85-500-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%B1″ text=”محلول ضد عفونی کننده دست افروز کد 01 حجم 500 میلی لیتر”]
2 – محلول ضدعفونی کننده دست میکروزد سری HD حجم 5000 میلی‌لیتر

مشخصات کالا محلول ضدعفونی کننده دست میکروزد سری HD حجم 5000 میلی‌لیتر

مشخصات کلی محلول ضدعفونی کننده دست میکروزد سری HD حجم 5000 میلی‌لیتر

 • حجم : 5000 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی : ندارد
 • قابل استفاده برای : بدن , دست
 • سایر توضیحات
 • تاثیر آنی در 30 ثانیه
 • حاوی دو نوع الکل جهت افزایش اثربخشی با استفاده از اثر هم افزایی
 • دارای ترکیبات آمونیوم چهار ظرفیتی با اثر طولانی مدت
 • دارای سورفکتانت جهت کاهش کشش سطحی و کمک به حذف اجرام بیماری زا با بالا بردن اثر شویندگی و ضدعفونی‌کنندگی
[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3172299/%D9%85%D8%AD%D9%84%D9%88%D9%84-%D8%B6%D8%AF%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-hd-%D8%AD%D8%AC%D9%85-5000-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%B1″ text=”محلول ضدعفونی کننده دست میکروزد سری HD حجم 5000 میلی‌لیتر”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *