محتوای بلاگری

بهترین فرنچ پرس در بازار+راهنمای خرید

بهترین فرنچ پرس در بازار+راهنمای خرید

بهترین مدل فرنچ پرس,بهترین سایز فرنچ پرس,بهترین قهوه برای فرنچ پرس

بهترین فرنچ پرس در بازار+راهنمای خرید

فرنچ پرس چیست؟ با این که شبانه روز از کاربردهای آن استفاده می‌کنید، ممکن است با اسم آن آشنایی زیادی نداشته باشید. البته تصویر آن را ببینید قطعاً متوجه این دستگاه می‌شوید. در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم فرنچ پرس چیست؟ و برای خرید یک فرنچ پرس ارزان باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؛ بنابراین اگر می‌خواهید بدانید بهترین فرنچ پرس ارزان قیمت چیست؟ باید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و به تمامی توضیحات پیرامون انواع فرنچ پرس توجه داشته باشید.

فرنچ پرس یک وسیله بسیار کارآمد و مفید برای کسانی است که در بین تمام نوشیدنی‌ها قهوه را اولویت قرار می‌دهند. البته از فرنچ پرس تنها برای دم کردن قهوه استفاده نمی‌کنند، بلکه شما می‌توانید فرنچ پرس دمنوش تهیه کنید و با آن انواع دم‌نوش‌های مورد علاقه خودتان را دم کنید. شاید تا به الآن متوجه شده باشید که فرنچ پرس یک نوع قهوه ساز محسوب می‌شود.

بنابراین لازم نیست که این دستگاه را صرفاً برای دم کردن قهوه تهیه کنید. فرنچ پرس برای دم کردن دمنوش و چای نیز مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. اگر تا پایان مقاله با ما همراه باشید، با ویژگی‌های فرنچ پرس وان کافی، فرنچ پرس کرکماز و فرنچ پرس وستال آشنا خواهید شد.

قطعات تشکیل دهنده فرنچ پرس قیمت مناسب (فرنچ پرس دمنوش)

هر کدام از مدل‌های فرنچ پرس تشکیل شده از سه بخش اصلی که به وسیله این سه بخش کاربرد آن مشخص می‌شود. اولین قسمت فرنچ پرس که مهم‌ترین بخش آن به حساب می‌آید، مخزن مشابه پارچ یا لیوان فرنچ پرس است. شیشه فرنچ پرس در جنس‌های متفاوتی وارد بازار می‌شود که می‌تواند از جنس شیشه و یا استیل تولید شده باشد.

بدون استثنا در همه فرنچ پرس‌ها یک اهرمی شبیه به پیستون همراه با چند فیلتر وجود دارد که نقش صافی را برای قهوه ایفا می‌کند. آخرین بخش تشکیل دهنده فرنچ پرس، کلاهک یا درپوش آن است که به اهرم وصل می‌شود و از ریختن نوشیدنی به بیرون از لیوان جلوگیری می‌کند. اگر قصد خرید فرنچ پرس ارزان قیمت را دارید، این مقاله را از دست ندهید.

روش دم کشیدن قهوه در فرنچ پرس چگونه است؟

فرنچ پرس دمنوش

اگر درست کردن قهوه را با فرنچ پرس تجربه کنید، خواهید دید که قهوه در این وسیله در حالت غوطه‌وری دم می‌کشد. بدین صورت که شما ابتدا آب جوش را به صورت مستقیم روی پودر قهوه می‌ریزید. توجه داشته باشید که اگر پودر قهوه مورد نظر شما، کمی دانه درشت باشد، خیلی بهتر می‌شود. پس از ریختن آب جوش روی پودر قهوه، در آن را روی لیوان می‌گذارید و اهرم مخزن را به سمت بالا می‌کشید، تا تمامی صفحات فیلتری که داخل لیوان فرنچ پرس قرار دارد، به نزدیک در مخزن بیایند.

چند دقیقه باید صبر کنید تا قهوه به اندازه کافی خیس بخورد، پس از آن با فشار اهرم را به قسمت پایینی مخزن هدایت می‌کنید، تا تفاله و باقی مانده قهوه در کف ظرف قرار بگیرد. البته باید صبر کنید و ببینید که پودر قهوه تا چه حد درشت است و برای فشار دادن اهرم به پایین مخزن دقیقاً باید چه میزان فشار وارد کرد. مقدار فشاری که به اهرم وارد می‌کنید، بستگی به درشتی پودر قهوه دارد.

نکته‌ای که باید هنگام دم کردن قهوه با فرنچ پرس به آن توجه داشته باشید، این است که اگر پودر قهوه مورد نظر شما خیلی ریز باشد و یا بیش از حد خیس بخورد، عصاره قهوه بیشتر از اندازه واقعی خارج می‌شود و این عاملی است که طعم قهوه را بسیار تلخ و غیر قابل تحمل کند.

منظور از کیفیت اجزای فرنچ پرس چیست؟ +راهنمای خرید فرنچ پرس ارزان

حتماً به دنبال فرنچ پرس ارزان و قیمت مناسب هستید. برای خرید فرنچ پرس باید به نکاتی که در ادامه توضیح داده‌ایم توجه داشته باشید، در این صورت می‌توانید فرنچ پرس قیمت مناسب خود را خریداری کنید. بهترین و کارآمدترین نوع فرنچ پرس‌ها، عبارت‌اند از فرنچ پرس وان کافی، فرنچ پرس کرکماز و فرنچ پرس وستال که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

اهمیت جنس فرنچ پرس، بهترین جنس فرنچ پرس چیست؟

فرنچ پرس ارزان معمولاً از مخزن‌هایی با جنس شیشه‌ای، استیل یا پلاستیکی ساخته شده است که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند.

شیشه فرنچ پرس و مزیت‌های آن

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند، فرنچ پرسی انتخاب کنند که جنس مخزن یا لیوان آن شیشه‌ای باشد. اگر لیوان فرنچ پرس شما شیشه‌ای باشد، قطعاً فرنچ پرس شما زیبایی بیشتری خواهد داشت. چرا که شما می‌توانید، شاهد دم کشیدن قهوه باشید و به راحتی تمام فرآیند را ببینید. البته تنهای ایرادی که در مورد شیشه‌ای بودن مخزن فرنچ پرس وجود دارد و هیچ وقت به چشم نمی‌آید، آسیب پذیر بودن آن است، خیلی کم پیش می‌آید که فرنچ پرس بر اثر ضربه آسیب ببیند و یا بشکند.

بسیاری از برندهای تولیدی، در کنار شیشه فرنچ پرس از کمربندهای فلزی یا پلاستیکی استفاده می‌کنند که بدنه آن استحکام بیشتری داشته باشد و در مقابل هر ضربه‌ای آسیب نبیند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های فرنچ پرس‌های شیشه‌ای، تغییر نکردن طعم قهوه است. شیشه فرنچ پرس هیچ گاه باعث تغییر طعم قهوه نمی‌شود. فرنچ پرس کرکماز بهترین گزینه برای خرید فرنچ پرس شیشه‌ای است.

فرنچ پرس ارزان و مخزن استیل

اگر می‌خواهید فرنچ پرس قیمت مناسبی را خریداری کنید که از مقاومت بیشتری برخوردار باشد، بهتر است فرنچ پرس استیل را انتخاب کنید. این نوع فرنچ پرس در مقابل هر نوع ضربه‌ای مقاوم خواهد بود. زیرا دیواره مخزن فرنچ پرس استیل از دو لایه تشکیل شده است. استیل بودن مخزن فرنچ پرس باعث می‌شود که دمنوش یا قهوه برای مدت زیادی گرم نگه داشته شود.

البته بستگی دارد جنس بدنه مخزن از چه نوع استیلی باشد. بهترین نوع استیل برای مخزن فرنچ پرس، استیل 18/8 یا استیل 18/10 است. عدد 18 میزان کروم و عدد 10 و 8 میزان نیکل را نشان می‌دهد.

به طور کلی فرنچ پرس استیل نسبت به انواع شیشه‌ای آن، مقاومت و استحکام بیشتری دارد. تنها تفاوتی که میان فرنچ پرس لیوان شیشه‌ای و لیوان استیل وجود دارد، این است که در فرنچ پرس لیوان استیل، نمی‌توانید دم کردن قهوه را ببینید؛ بنابراین اگر طرفدار مدل‌های استیل فرنچ پرس دمنوش هستید، می‌توانید فرنچ پرس وستال استیل را خریداری کنید.

فرنچ پرس جنس پلاستیکی

فرنچ پرس جنس پلاستیک مناسب برای افرادی است که به دنبال فرنچ پرس ارزان هستند. البته تا جایی که امکان دارد، باید ظروف پلاستیکی را از چرخه زندگی حذف کنیم، اما اگر در بین سایر مدل‌ها قصد خرید فرنچ پرس ارزان را داشتید، توجه داشته باشید که در جنس پلاستیک فرنچ پرس مورد نظر شما BPA یا بیسفنول آ استفاده نشده باشد و ترکیبات پلاستیکی آن دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی باشند. اگر مخزن یا لیوان فرنچ پرس پلاستیکی شما فاقد کیفیت باشد، به محض ریختن مایعات داغ در آن با فرو نشستن مواد شیمیایی مواجه خواهید شد که برای سلامتی به شدت ضرر دارد.

فرنچ پرس سرامیکی چه ویژگی‌هایی دارد؟

خرید فرنچ پرس ارزان

برخی از افراد طرفدار فرنچ پرس سرامیکی هستند، اما باید بگوییم که این مدل از فرنچ پرس‌ها با توجه به این که بسیار زیبا و جذاب هستند، خیلی کم در بازار دیده می‌شوند، یکی از دلایلی که از این نوع فرنچ پرس‌ها استقبال نمی‌شود، قیمت بالای آن است. چرا که فرنچ پرس ارزان و با کیفیت عالی در بازار وجود دارد. جنس کفی ظرف داخل فرنچ پرس از سرامیک با پوشش لعابی است. تنها ایرادی که به فرنچ پرس‌های سرامیکی وارد می‌شود، شکننده بودن آن‌ها است. این فرنچ پرس‌های تماشایی ممکن است در اثر کوچک‌ترین ضربه آسیب ببینند.

نقش اهرم در فرنچ پرس چیست؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید فرنچ به آن دقت کنید، نوع اهرم آن است. شاید از خود بپرسید بهترین نوع اهرم در فرنچ پرس چیست؟ باید بگوییم که قسمت حائز اهمیت اهرم، فیلترهایی است که همواره با اهرم سر و کار دارند. اگر می‌خواهید فرنچ پرس قیمت مناسب خریداری کنید، فرنچ پرسی را در نظر داشته باشید که جنس صفحات فیلتری آن از نوع لبه پلاستیکی نباشند.

زیرا پلاستیک بسیار آسیب پذیر است و به احتمال زیادی در اثر چند بار شستشو از بین خواهد رفت. صفحات فیلتری پلاستیکی باعث خشک شدن قهوه داخل ظرف می‌شوند و به مرور ترک برمی‌دارند؛ بنابراین جنس صفحات فیلتری بهتر است فلزی باشد. چرا مقاومت و استحکام بسیاری زیادی دارند.

مشخصه‌های فرنچ پرس وان کافی چیست؟

فرنچ پرس وان کافی دارای مخزنی دوجداره و مقاوم با گنجایشی به اندازه 350 میلی لیتر که مناسب دم کردن یک فنجان قهوه معادل 200 میلی لیتر می‌باشد. شما می‌توانید از فرنچ پرس وان کافی به عنوان فرنچ پرس دمنوش نیز استفاده کنید. جنس لیوان فرنچ پرس وان کافی از نوع پیرکس است و می‌تواند دمای آب را در زمان دم کردن قهوه یا دمنوش حفظ کند. علاوه بر این از زیبایی خاصی برخوردار است.

معرفی فرنچ پرس کرکماز، مخصوص قهوه فرانسوی

فرنچ پرس کرکماز یا همان فرنچ پرس دمنوش، با ظرفیت و گنجایش 600 میلی لیتر در مقابل گرما از خود مقاومت زیادی نشان می‌دهد و بر عکس سایر قهوه سازها به صورت مستقیم حرارت نمی‌گیرد. این نوع فرنچ پرس مختص دم کردن قهوه فرانسوی است. شما می‌توانید با استفاده از این فرنچ پرس قهوه را با شیر سرو نمایید.

لیوان فرنچ پرس کرکماز شیشه‌ای است و نسبت به مدل‌های پلاستیکی آن مقاومت زیادی دارد. بعد از تمیز کردن این فرنچ پرس، آن را با حوله و یا پارچه لطیف خشک نمایید. تا جنس آن آسیبی نبیند و تا مدت قابل استفاده باشد. فرنچ پرس مدل کرکماز، یک فرنچ پرس قیمت مناسب است که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار می‌گیرد.

فرنچ پرس وستال، مقاوم‌ترین فرنچ پرس دمنوش

برای خرید فرنچ پرس ارزان و البته مقاوم و با کیفیت، می‌توانید فرنچ پرس وستال را انتخاب کنید. فرنچ پرس وستال استیل با میزان 600 میلی لیتر گنجایش به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی قهوه یا دمنوش مورد نظر خود را دم کنید. گنجایش این فرنچ پرس برای دم کردن دو فنجان قهوه مناسب است. از ویژگی‌های مهم این فرنچ پرس می‌توان به مقاومت و دوام بالا، عدم استفاده از حرارت مستقیم و دم کردن قهوه فرانسوی اشاره کرد.

خرید بهترین فرنچ پرس

 

1 – فرنچ پرس لیدو مدل ARY-16

مشخصات کالا فرنچ پرس لیدو مدل ARY-16

مشخصات فرنچ پرس لیدو مدل ARY-16

 • ابعاد محصول : 10.5×7×18 سانتی‌متر
 • وزن محصول : 240 گرم
 • جنس بدنه : شیشه
 • جنس درب : پلاستیک
 • فیلتر داخلی : دارد
 • سایر توضیحات : – دارای بدنه از جنس شیشه و پلاستیک

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-2977977/%D9%81%D8%B1%D9%86%DA%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D9%84%DB%8C%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-ary-16″ text=”فرنچ پرس لیدو مدل ARY-16″]

 

2 – فرنچ پرس مدل P350

مشخصات کالا فرنچ پرس مدل P350

مشخصات فرنچ پرس مدل P350

 • ابعاد محصول : 17.5×9.5×8.5 سانتی‌متر
 • وزن محصول : 80 گرم
 • گنجایش : 350 میلی‌لیتر
 • جنس بدنه : پلاستیک
 • جنس مخزن : شیشه
 • جنس درب : پلاستیک
 • فیلتر داخلی : دارد
 • سایر توضیحات : بدنه قابلیت جدا شدن از مخزن را دارد
 • امکان ساختن قهوه
 • امکان ساختن دم‌نوش و چای
 • کف‌ساز شیر

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-3044874/%D9%81%D8%B1%D9%86%DA%86-%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-p350″ text=”فرنچ پرس مدل P350″]

جمع بندی

در پایان این مقاله به عنوان جمع بندی باید بگوییم، تمامی این نکات را هنگام خرید فرنچ پرس ارزان مد نظر داشته باشید، تا بتوانید بهترین نوع فرنچ پرس را خریداری کنید. اکنون در انتهای این مقاله از شما می‌خواهیم نظرات و تجربیات خود را درباره استفاده از انواع مدل‌های فرنچ پرس برای ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

بهترین فرنچ پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *