محتوای بلاگری

خرید آمپلی فایر ماشین Amplifier + قیمت

خرید آمپلی فایر ماشین Amplifier + قیمت

خرید آمپلی فایر ماشین دست دوم,خرید آمپلی فایر ماشین ارزان,خرید آمپلی فایر ماشین دیوار,خرید آمپلی فایر ماشین,فروشگاه آمپلی فایر ماشین,فروش آمپلی فایر ماشین دست دوم,راهنمای خرید آمپلی فایر ماشین,خرید کیت آمپلی فایر ماشین

آمپلی فایر مداری است که به منظور افزایش قدرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقویت کننده می‌تواند یک قطعه جداگانه از تجهیزات یا یک مدار الکتریکی موجود در دستگاه دیگر باشد. تقویت در الکترونیک مدرن بسیار ضروری است و تقویت کننده‌ها تقریباً در همه تجهیزات الکترونیکی به طور گسترده استفاده می‌شوند. در ادامه در مورد آمپلی فایر ماشین، کاربرد و انواع آن صحبت می‌کنیم.

آمپلی فایر ماشین چیست؟

تقویت کننده یا آمپلی فایر وسیله‌ای الکترونیکی است که ولتاژ، جریان یا توان سیگنال را افزایش می‌دهد. تقویت کننده‌ها در ارتباطات و پخش بی‌سیم و انواع تجهیزات صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها را می‌توان به عنوان تقویت کننده‌های سیگنال ضعیف یا تقویت کننده‌های قدرت دسته بندی کرد. تقویت کننده‌های سیگنال ضعیف در درجه اول در گیرنده‌های بی سیم استفاده می‌شوند. آنها همچنین در وسایل صوتی، پخش کننده‌های نوار صوتی و دستگاه‌های پخش دیسک استفاده می‌شوند. از این دستگاه در ضبط ماشین استفاده می‌شود و کیفیت صدای خروجی را افزایش می‌دهد.

قیمت و خرید تقویت کننده Cadence QR1000.1 کلاس D مونو تقویت کننده 1000 X 1 RMS در 1Ω برند Cadence | مالتینا

اصول کار آمپلی فایر بسیار ساده است. یک سیگنال کوچک و بسیار سطح پایین از یک استریو وارد شده و به شکل موج الکتریکی بسیار بزرگتر – اما یکسان – تقویت می‌شود. از این طریق بلندگوها صدا را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌دهند. تقویت صدای ضبط خودرو اتومبیل یک سیگنال صوتی الکتریکی بسیار کوچک را به ولتاژ بسیار بالاتری می‌رساند که سیگنال با کیفیت‌تری تولید می‌کند. اکثر استریوهای اتومبیل نمی‌توانند توان خروجی بالایی را ارائه دهند که بتواند بلندگوها را با حجم و وضوح بالا هدایت کند.

تقویت کننده ماشین چگونه کار می‌کند؟

آمپرهای اتومبیل از نوع خاصی از منبع تغذیه داخلی برای تهیه مدار تقویت کننده داخلی خود با توان بالاتر استفاده می‌کنند. سپس این بخش‌ها یک سیگنال صوتی (تهیه شده توسط استریو) می‌گیرند، آن را تقویت می‌کنند و به پایانه‌های بلندگو تحویل می‌دهند. همه آمپرها دارای چند بخش اساسی هستند که برای خودرو از یک منبع 12 ولت استفاده می‌کنند. همچنین بخش‌های دیگری نیز وجود دارد که به دو دسته ضروری و اختیاری تقسیم می‌شوند.

تقریباً همه تقویت کننده‌های معمول اتومبیل امروزه بخش‌های زیر را در طراحی خود دارند”

منبع تغذیه سوئیچینگ با قدرت بالا DC-DC (جریان مستقیم)

 • مدارهای جلوگیری از نویز
 • مدار متقاطع بلندگو
 • مدارهای پل
 • مراحل ورودی در سطح بلندگو

توجه داشته باشید که ویژگی ورودی در سطح بلندگو یک گزینه خاص محصول است و ممکن است در برخی محصولات موجود نباشد. با این حال، سایر موارد تقریباً در همه تقویت کننده‌های اتومبیل با توان خوبی که امروزه فروخته می‌شود، یافت می‌شوند. برخی از قطعات الکترونیکی به بدنه فلزی تقویت کننده متصل شده‌اند. این کار به این دلیل است که با تحویل نیرو به بلندگوها، میزانی از آن به عنوان گرما هدر می‌رود. برای کمک به خنک کردن ترانزیستورهای با قدرت بالا، آنها به بدنه فلز سنگین تقویت کننده متصل شده‌اند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فلش خود را به ضبط ماشین متصل کرده تا آهنگ‌ها مورد علاقه خود را گوش دهید اما به دلیل افت سیگنال، ایجاد نویز و … آهنگ‌ها با کیفیت بسیار پایینی پخش می‌شوند. استفاده از آمپلی فایر با تقویت سیگنال‌ های ورودی کمک می‌کند تا آهنگ‌ها با کیفیت بالا و بدون نویز پخش شوند.

آموزش ساخت آمپلی فایر ماشین بسیار ساده بوده و برخی افراد اقدام به ساخت این دستگاه در منزل می‌کنند. برای این کار بهتر است آموزش ساخت این وسیله را به طور کامل مطالعه کرده و با رعایت نکات ایمنی برای این کار اقدام کنید.

چگونه آمپر اتومبیل روشن و خاموش می‌شود ؟

به منظور جلوگیری از روشن ماندن آمپلی فایر در هنگام استفاده نکردن از آن، از سیم “کنترل از راه دور” استفاده می‌شود. به طور معمول این سیم به یک سیم اختصاصی روی استریو شما متصل می‌شود. علاوه بر آن، می‌توان آن را به یک سیم خاص متصل کرد که با خاموش شدن لوازم جانبی خاموش شود. سیم ریموت وقتی در ولتاژ 0 ولت باشد، تراشه SMPS را خاموش می‌کند. این کار باعث می‌شود که دیگر هدر رفت انرژی نداشته باشید و آمپر از باتری شما نیرو نگیرد.

دو بخش عمده کاربردی در یک آمپ اتومبیل نشان داده شده است: بخش تقویت کننده و خروجی و مراحل ورودی. بخش ورودی از مدارهای کوچک‌تر تشکیل شده است تا کارهایی مانند تأمین توابع کراس اوور، امکان ایجاد پل برای برق بیشتر، کنترل و مسدود کردن نویز را انجام دهد. آمپ سیگنال صوتی را از صفحه ورودی می‌گیرد، از خروجی منبع تغذیه استفاده می‌کند و آن را تقویت می‌کنند تا یک خروجی قدرتمند ایجاد کند.

بهره آمپلی فایر ماشین چیست؟

همان‌طور که از نام آن پیداست، تقویت کننده‌ها با تقویت سیگنال ورودی از استریو کار می‌کنند. از آنجا که هیچ ولتاژ حداکثری برای سیگنال استانداردی که توسط استریوهای مختلف تولید می‌شود وجود ندارد، بهره آمپلی فایر ضروری است.

تنظیم افزایش آمپلی فایر امکان مطابقت بهتر سطح خروجی بلندگو با سطح سیگنال ورودی را فراهم می‌کند. این کار همچنین راهی برای کاهش نویز بوده زیرا برخی از استریوهای اتومبیل دارای سیگنال‌های خروجی خوب و قوی هستند. در این صورت، می‌توان سطح افزایش آمپر را کاهش داد و میزان صدای آمپ بسیار کم خواهد شد. Gain یک ویژگی فوق العاده مهم و پایه و اساس همه تقویت کننده‌های دنیای الکترونیک است. همه انواع آمپلی فایرها، از آمپر اتومبیل گرفته تا استریوهای خانگی و تجهیزات دی جی خانگی دارای مدار آمپلی فایر هستند که قدرت سیگنال را افزایش می‌دهند. با این حال، این مدار باید به درستی تنظیم شود.

معرفی آمپلی فایر ماشین

آمپلی فایرها به ویژگی‌ها و برندهای مختلفی در بازار موجود هستند که در ادامه تعدادی از با کیفیت‌ترین آن‌ها معرفی شده‌اند.

 • آمپلی فایر ماشین boss audio r1100m

این مدل یکی از برندهای با کیفیت در بازار است. با استفاده از این آمپلی فایر می‌توانید بدون کاهش کیفیت و وضوح، صدا خروجی ضبط خودروی خود را افزایش دهید. قدرت این آمپلی فایر 1100 وات و دارای صدای بلندی می‌باشد. این مدل دارای ورودی‌های سطح پایین و بالایی که است که برای کاهش و افزایش صدای ضبط کمک می‌کنند. اگر برای اولین بار قصد خرید دارید، این آمپلی فایر گزینه مناسبی برای خرید است.‌

 • آمپلی فایر ماشین ads

این آمپلی فایر دارای ولتاژ 1200 وات است. چهار کاناله و دارای امکاناتی برای تقویت قدرت صدا و کاهش میزان نویز است. این محصول توسط شرکت ADS تولید و به بازار عرضه شده است. استفاده از این دستگاه بسیار ساده است زیرا در عین سادگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این آمپلی فایر به دو جفت اسپیکر متصل شده و صدایی بسیار با کیفیت را برای شما به همراه دارد.

 • آمپلی فایر تورنادو

یکی دیگر از برندهای با کیفیت موجود در بازار آمپلی فایر تورنادو است. توان خروجی این آمپلی فایر 2200 وات است. کیفیت صدای عالی، بیس عالی، طراحی زیبا و قابلیت بریج 2 تا 160 وات از مهم‌ترین ویژگی‌های این آمپلی فایر است. قیمت آمپلی فایر ماشین تورنادو نسبت به بسیاری از نمونه‌های موجود در بازار پایین‌تر بوده و از گزینه‌های بسیار با کیفیت و قیمت مناسب برای خرید است.

 • آمپلی فایر دیجیتال ماشین

آنالوگ به سيستم‌هاي الکترونيکي گفته می‌شود که با سيگنال‌هاي متفاوت و ممتد تولید می‌کنند. سيگنال‌هاي الکترونيکي ديجيتال دارای دو سطح مختلف هستند. سيستم‌هاي دیجیتال به سیستم‌هایی گفته می‌شود که در آنها فرآيندها با کمک اعداد صورت می‌گیرد. علاوه بر دسته بندی آنالوگ و دیجیتال برای آمپلی فایرها دسته بندی دیگری برای آن‌ها نیز وجود دارد که به صورت کلاس‌های مختلف A، B، AB و … معرفی می‌شوند. آمپلی فایر دیجیتال 4 کاره بوستر یکی از نمونه‌های دیجیتالی قیمت مناسب در بازار است.

 • آمپلی فایر ماشین مارشال Marshal Me-4102

یکی دیگر از برندهای آمپلی فایر موجود در بازار از برند مارشال است. این محصول دارای چهار خروجی 250 وات است. همچنین دارای قابلیت پل زنی و استفاده از آن به عنوان آمپلی فایر ۳ کانال و یا ۲ کانال می‌باشد. علاوه بر آن دارای قابلیت Treble و Bass Boost می‌باشد. این محصول در کنار کیفیت و قابلیت‌های مختلف بسیار مقرون به صرفه است. قیمت آمپلی فایر ماشین مارشال بسیار مناسب بوده و گزینه‌ای بسیار کاربردی برای خودروی شماست.

نصب آمپلی فایر ماشین در خانه

اگر قصد خرید و نصب آمپلی فایر بر روی اتومبیل خود دارید بهتر است به متخصص مربوطه مراجعه کنید. اگر قصد تنظیم آمپلی فایر ماشین خود در خانه دارید باید لوازم مورد نیاز را خریداری کرده و اقدام به نصب کنید. گاهی اوقات به همراه دستگاه خریداری شده لوازم مورد نیاز برای نصب نیز ارائه می‌شوند. اگر این وسایل را به همراه آمپلی فایر دریافت نکرده‌اید باید به صورت جداگانه خرید کنید.

برای نصب آمپلی فایر به وسایلی از جمله سیم جریان برق، فیوز داخلی، سیم اتصال به زمین، کابل RCA، سیم مخصوص روشن کردن ریموت و … از مواردی هستند که برای نصب مورد نیاز هستند.

 • برای شروع کار باید قطب مثبت باتری اتومبیل قطع شود
 • بهتر است سیم کشی آمپلی فایر ماشین را از کف ثبت نام ایران خودرو 1400 و کنار درب‌های خودرو انجام دهید
 • علت داغ شدن آمپلی فایر ماشین این است که آمپلی فایر گرمای زیادی تولید می‌کند به همین دلیل بهتر است آن را در محلی قرار دهید که عبور جریان هوا انجام می‌گیرد
 • برای سیم کشی آمپلی فایر ماشین از سیم‌های مستقیم و با روکش‌ استفاده کنید
 • توجه داشته باشید کابل‌های RCA باید در مقابل کابل‌های دیگر باشند تا از بروز تداخل جلوگیری شود
 • برای شروع نصب آمپلی فایر ضبط ماشین را باز کنید
 • کانکتورهای متصل به ضبط را جدا کنید
 • سیم اتصال به زمین به بدنه خودرو متصل کنید
 • برای عبور کابل‌ها بهتر است آن‌ها را از زیر لاستیک‌های اطراف در عبور دهید
 • پس از اتصال کابل‌ها برق خودرو را متصل کرده و وضعیت ضبط و آمپلی فایر را بررسی کنید

برای تعمیر آمپلی فایر ماشین نیز می‌توانید ابتدا مراحل گفته شده برای نصب را بررسی و اشکالات احتمالی را برطرف کنید. در صورتی که سیم کشی و نحوه نصب مشکل ندارد بهتر است به تعمیر کار مراجعه کرده تا دستگاه شما را بررسی کند. هر چند وقت یک بار برای تقویت آمپلی فایر ماشین به متخصص این کار مراجعه کنید.

خرید آمپلی فایر ماشین Amplifier 

 

1 – آمپلی فایر خودرو پایونیر GM-A6704

مشخصات کالا Pioneer GM-A6704 Car Amplifier

مشخصات کلی

 • ابعاد : 2.15 × 6 × 35.6 سانتی‌متر
 • وزن : 2.2 کیلوگرم
مشخصات فنی آمپلی فایر خودرو پایونیر GM-A6704
 • تعداد کانال : 4
 • بیشترین توان خروجی : 1000 وات
 • توان خروج : 4x170W 4Ω
 • 4x250W 2Ω
 • CEA 2006 : 4x60W (4Ω)
 • توان خروجی مداوم : 4x 60W (4 Ω) or 4 x 95W (2Ω) or 2 x 190 W (4Ω bridged)
 • توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم : 60 وات

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-217314/%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B1-gm-a6704″ text=” آمپلی فایر خودرو پایونیر GM-A6704″]

 

2 – آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-262

مشخصات کالا آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-262

مشخصات کلی آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-262

 • ابعاد : 19.5x5x20 سانتی‌متر
 • وزن : 1.5 کیلوگرم

مشخصات فنی آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-262

 • تعداد کانال : 2
 • قابلیت پل‌زنی (Bridgeable) : دارد
 • توان خروجی : 600 وات
 • توان خروجی مداوم : 2×60 وات 4 اهم
 • 2×120 وات 2 اهم
 • 1×240 وات 4 اهم در حالت پل زنی
 • توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم : 60 وات

[ma_sp_button type=”type2″ link=”https://www.digikala.com/product/dkp-2566646/%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D9%84-bsa-262″ text=”آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-262″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *